17 листопада святкують день студента

У цей день  у всьому світі відзначають Міжнародний день студента. 17 листопада  прийнято вітати всіх учнів вищих навчальних закладів, коледжів та технікумів.


Історія свята Дня студента У 1939 році 16 листопада студенти Чехословаччини, яка тоді знаходилася під окупацією фашистської Німеччини, вийшли на демонстрацію і були розігнані окупаційними військами, в результаті чого один із студентів загинув. Через його смерть 17 листопада почалися масові протести, в результаті яких були заарештовані і поміщені у концтабір більше тисячі учасників студентського руху. Дев’ятьох з них стратили. У 1942 році на Міжнародній зустрічі студентів в Лондоні було прийнято рішення щороку 17 листопада відзначати День студента або, як його ще називають, День міжнародної солідарності студентів. В Україні свято було встановлено указом президента Леоніда Кучми від 16 червня 1999 року.
Серед  українських студентів побутують незвичайні традиції святкування Дня студента, які пов’язані з навчанням. Наприклад, студенти “Києво-Могилянської академії”  на День академії миють пам’ятник Григорію Сковороді на Контрактовій площі і вірять в те, що кожен учасник церемонії успішно здасть сесію.
А у Львівському національному університеті ім. І. Франка щороку на День університету пам’ятник письменника перед вузом одягають в мантію, яку спеціально шиють до цієї нагоди.
17 листопада в багатьох українських вузах також проводять флешмоби, квести, концерти та інші заходи.

 

Автор: ГаласЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *