У 2018 році Тернопільщина отримала рекордну суму на ремонт доріг

Дороги, які потребували ремонту понад 20 років, нарешті відремонтовано на Тернопільщині. А вдалося це завдяки фінансовій підтримці з боку держави: у 2018 році наша область отримала вдвічі більше фінансових ресурсів, ніж минулого року. Так, цього року на ремонт доріг спрямовано справді рекордну суму коштів – 1 599,6 млн. грн., тоді як у 2017 – лише 682,5 млн. грн.


Європейська якість доріг – вже на Тернопільщині

Європейська якість будівництва доріг відтепер є на Тернопільщині. Так, цього року повністю відремонтовано дві магістралі – частина траси М-09 Тернопіль – Львів – Рава-Руська та траса М-12 Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка (у межах нашої області це дорога Тернопіль – Підволочиськ). Роботи проводилися у рамках проекту GO Highway, мета якого з’єднати порти Чорного моря із західним кордоном з Євросоюзом.
Завершено поточний середній ремонт М-09 Тернопіль–Львів-Рава–Руська (відремонтовано 17,2 км), М-19 Доманове (на Брест) — Ковель — Чернівці — Тереблече (на Бухарест) ( 11 км). А ще цього року відремонтували проїзну частину дороги Р-41 (обхід м.Тернопіль) (14,5 км), яку оновили вперше за 30 років.
Загалом, у Тернопільській області у 2017 році вдалося відремонтувати 76 км автошляхів.
Новий підхід до ремонту доріг
Погані дороги перейшли у спадок теперішньому Уряду. Так, більше, ніж10 років будівництво, капітальний ремонт та реконструкція в країні майже не проводилися. А в галузі процвітала корупція та було постійне недофінансування. Як наслідок цього – зі 170 000 км українських доріг станом на 2016 рік понад 90% були визнані такими, що не відповідають нормам. Кардинально оновити стан доріг у всій країні – таку амбітну мету поставив собі Уряд. І позитивні зрушення вже є! Цьогоріч на ці потреби виділили 47 млрд. грн., з них 11,5 – на ремонт місцевих доріг. У проекті бюджету на наступний, 2019 рік, передбачено 55 млрд. на ремонт доріг. Зокрема, 17 млрд. заплановано витратити на ремонт місцевих доріг, а 2,5 млрд. – на безпеку дорожнього руху.
Зростає не тільки фінансування, а й обсяги відремонтованого дорожнього покриття.
“Ми у 2017 році відремонтували доріг більше, ніж у рекордному 2011 році, коли Україна готувалася до Євро 2012. У цьому році обсяги робіт будуть збільшені удвічі, порівняно з минулим роком», – зазначив Прем`єр-Міністр України Володимир Гройсман.
Так, у 2016 році відновлено 900 км доріг, у 2017 – вже понад 2100 км. До слова, це – найбільший показник, стільки кілометрів дорожнього покриття не ремонтували, починаючи з 2005 (!) року. Вже цього року у планах – якісний ремонт майже 4 000 км автошляхів. Так, у 2018 –му почали наймасштабніші дорожні роботи за всю історію незалежності.
Загалом, плани більш, ніж амбітні – протягом найближчих 5 років відремонтувати близько 20 тис. км автошляхів та з’єднати якісними дорогами усі обласні центри. На ці потреби держава готова спрямувати майже 300 млрд. грн.

Звідки ресурси на ремонти
Важливо розуміти, звідки взялися кошти на ремонт доріг. У першому півріччі 2016
року було розблоковано рахунку Автодору і проведено ключові тендери. Додаткові
ресурси на ремонт доріг отримали громади завдяки реформі децентралізації, а також
створення Дорожнього фонду, який забезпечує гарантоване фінансування українських доріг. Саме через нього передаються кошти на місця – в обласні державні адміністрації.

Місцевій владі – більше ресурсів
Ні для кого не секрет, чому деякі дороги в Україні не ремонтувалися десятиліттями. Розподіл коштів на ремонти доріг відбувався в «ручному» режимі. Тепер ситуація змінилася: вже цього року владі на місцях передано 11,5 млрд грн. на ремонт доріг місцевого значення. А на наступний рік ця цифра має складати 17 млрд. грн.
Також з 2018- го року сфера відповідальності Укравтодору – лише ремонт і утримання автошляхів державного значення. А за ремонт доріг місцевого значення відповідає місцева влада, яка отримує кошти через Дорожній фонд.
Тепер зовсім не потрібно оббивати пороги, просити ресурси десь в столиці і чекати вказівки «зверху», які саме автошляхи ремонтувати. Таких змін чекали на місцях роками. Як розподілити отримані ресурси, які дороги ремонтувати в першу чергу – відтепер це вирішує місцева влада. Адже, як відомо, більше ресурсів – більше можливостей, але і більше відповідальності. Зрештою, якщо представникам громадськості цікаво, які дороги ремонтуються і скільки коштів на це йде, звертатися потрібно до преставників місцевої влади.

Ні! – ямковому ремонту
Як показує практика, ямкові ремонти – аварійні ремонти. Це не ремонт, а лише аварійна ліквідація ямковості для забезпечення проїзду по дорогах. Він допустимий як тимчасовий крайній захід. Тому частина стратегії Уряду – поступова відмова від таких «ремонтів». Для прикладу, у 2017 році завдяки «ямковому ремонту» було забезпечено проїзд по 40 000 км автошляхів. Однак тих ресурсів вистачило б на середній ремонт 10-15 км доріг в кожній.

Автор: ГаласЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *