У Тернополі готуються до переселення відомої державної установи

Тернопільський Катедральний Собор розширить свою площу. В 2019 році до власності УГКЦ перейдуть приміщення, в яких був розміщений Державний архів у Тернопільській області.
Між Тернопільською обласною державною адміністрацією та Тернопільсько-Зборівською архиєпархією Української Греко-Католицької Церкви укладено Меморандум про співробітництво щодо завершальних робіт з облаштування будівлі Державного обласного архіву та передачі приміщення монастиря. Історичний документ підписали Степан Барна та архієпископ Василій (Семенюк).
Згідно домовленостей, обласна влада має до 1 лютого 2019 року завершити будову нового приміщення Державного архіву Тернопільської області, що розраховане на 1,5 млн. одиниць матеріалів. Відтак з другої половини лютого розпочинає процедуру перевезення архівних документів, з подальшим переведенням відповідного структурного підрозділу.
Натомість з 25 березня 2019 року Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ розпочинає процедуру прийняття у користування приміщення монастиря, в якому на даний час функціонує обласний архів.
Архикатедральний собор Української греко-католицької церкви — це пам’ятка національного значення. Ще у 1990 році був започаткований процес будівництва нового архіву. В 2018 році з державного та обласного бюджетів виділено 26 млн грн, що будуть спрямовані на завершення будівельної частини, а також придбання необхідного обладнання, щоб архів запрацював у новому приміщенні.

Автор: ГаласЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *