У Тернополі водіям-порушникам залишають попередження

Інспектори з паркування муніципальної поліції Тернопільської міської ради почали роздавати попередження водіям-порушникам.


Деякий час триватиме така інформаційна кампанія, а коли інспектори матимуть більше повноважень, то зможуть штрафувати власників транспортних засобів за порушення правил та евакуйовувати їхні автомобілі.

– З 9 листопада наші інспектори з паркування розпочали інформаційну кампанію, тобто роботу з порушниками правил зупинки, стояки та паркування транспортних засобів, – повідомив Ігор Максимів, начальник управління муніципальної поліції. – Вони роздають попередження у яких вказано, яке саме порушення вчинив водій та яка санкція діє за це порушення.

Зокрема, частина перша статті 122 КУпАП передбачає штрафні санкції у розмірі 255 гривень за порушення правил зупинки і стоянки, і частина третя, коли автомобіль створює суттєві перешкоди для руху транспортних засобів або створює небезпеку виникнення надзвичайних ситуацій, аварій – штраф 510 гривень та евакуацію транспортного засобу. Не прийнято ще Кабміном підзаконних актів стосовно порядку евакуації транспортних засобів, а саме не затверджено акту їх огляду під час евакуації, тому ми повноцінно не можемо почати роботу з переміщення засобів, які створюють суттєві перешкоди для руху. Також ще триває облаштування арештмайданчика, на якому будуть тимчасового тримати евакуйовані автомобілі.

Порушників правил зупинки, стоянки та паркування у Тернополі є чимало. За декілька хвилин інспектори тільки на вулиці В’ячеслава Чорновола залишили більше п’яти попереджень, а одному водієві вручили його особисто. Наприклад, два автомобілі стояли надто близько до пішохідного переходу, тоді як мають стояти не ближче, аніж 10 метрів до нього. Ще декілька авто водії залишили біля знаку «Стоянка заборонена», в тому числі одна машина стояла поряд із виїздом з двору між будинками, що також заборонено.

Наразі у секторі контролю за паркуванням транспортних засобів управління муніципальної поліції працює тільки три інспектори. Оголошено конкурс на посаду керівника цього сектору, а наступного року планують розширити штат. У випадках коли неправильно припарковані автомобілі створюватимуть серйозну небезпеку для руху інших водіїв і їх треба буде евакуювати, то інспектори викликатимуть патрульних, які складатимуть акт про евакуацію. Ігор Максимів також зазначив, що відповідно до змін у законодавстві, тепер автомобілі можуть евакуйовувати без присутності водія. Також штраф накладається не на водія, який порушив правила, а на власника автомобіля. Якщо ж водій-порушник визнає свою провину та звернеться у поліцію з відповідною заявою, то штраф переадресують на його ім’я.

Джерело: “ЗЗ”.

Автор: РедакторЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *