Трагедія на березі ставу у Тернополі: люди виявили понад 100 мертвих птахів (ФОТО)

На місці масової загибелі озерних чайок (мартинів) працювали фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області  і Державної екологічної інспекції в Тернопільській області.

На території ставу зі сторони канави (с.Біла) виявлено загибель птиці в кількості 178 трупів. Спеціалістами екоінспекції ідентифіковано патматеріал, що вказує на птицю – мартин сріблястий, який є великим перелітним птахом, родини Мартинових.
Фахівці відібрали для лабораторного дослідження на бак інфекцію чи отруєння загиблих птахів. За попередніми результатами, дослідження вказують на вираженні зміни тканин і органів, що характерне при отруєнні. Більш детальна інформація буде відома після проведення усіх досліджень.
Для виключення різної інфекції у загиблих птахів, а саме високопатогенного грипу птиці на території міста Тернополя та з метою недопущення розповсюдження серед пернатих, патматеріал загиблих птахів відправлено для вірусологічного дослідження в Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи у Київ.


Спеціалісти Держпродспоживслужби ініціювали засідання ДНПК, на якому обговорять шляхи недопущення поширення небезпечних інфекцій серед птахів на території обласного центру та Тернопільського району, а також прибирання території від трупів птахів та їх утилізацію.

Автор: ГаласЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *