Закони, проти яких протестували автобляхери, підписано

У найближчі півроку ситуація з автомобілями на бляхах має бути вирішена.

Президент України повідомив, що підписав закони, які дозволять розмитнити в Україні автомобілі на іноземній реєстрації (так звані «євробляхи»), ввезені з порушенням законодавства, але які, водночас, передбачають жорсткі штрафи за їзду на нерозмитненому автомобілі.
«Підписав закони №8487 та №8488, які легалізують ввезені з порушенням митного та податкового законодавства автомобілі з європейськими номерами. Всі кошти від цього, від першої й до останньої гривні, підуть до Пенсійного фонду», – написав він у Twitter увечері в четвер, 22 листопада.
Як повідомляв ZAXID.NET, згадані закони Верховна Рада ухвалила 8 листопада. Вони, зокрема, зменшують акциз на розмитнення легкових автомобілів і посилюють відповідальність за порушення митних правил для осіб, які ввозять в Україну авто в режимі транзиту або тимчасового ввезення. Нові штрафи почнуть діяти після 180 днів з дня набуття законами чинності. Таким чином, за півроку дії закону всі авто на іноземній реєстрації мають бути або розмитнені, або вивезені. Разом з тим, власники таких авто упродовж перших 90 днів дії закону зможуть розмитнити їх зі 50-відсотковою знижкою.
Прийнятим Законом суттєво змінені ставки акцизного податку на ввезеня в Україну легкових автомобілів. Після того, як закон набуде чинності, акцизний податок буде залежати від типу двигуна (бензиновий чи дизельний) та його об’єму в літрах.
Для автомобілів з бензиновими двигунами об’ємом до 3 л ставка акцизу становить 50 євро. Для двигунів об’ємом понад три літри – 100 євро. Дизельні двигуни обкладаються податком у 75 євро, але якщо двигун має об’єм понад 3,5 л, то акциз складе 150 євро.
Окрім того, ця сума множиться на коефіцієнт віку, який дорівнює кількості повних років з дати виробництва ввезеного автомобіля. Якщо ж вік машини перевищує 15 років – коефіцієнт буде все одно 15.
Після прийняття цих законів власники авто на єврономерах вийшли на масові протести по всій Україні. Вони вимагали прибрати з коефіцієнту, за яким розраховується вартість розмитнення, вік автомобіля. Протестувальники два дні блокували дороги, але після погроз міністра внутрішніх справ про примусове розблокування перекритих «євробляхарями» доріг вони свою акцію припинили.

Автор: ГаласЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *