Додому в наручниках: Микола Гута потрапив в руки українських правоохоронців

Екс-голова ради директорів агрохолдингу “Мрія” Микола Гута повернувся в Україну. На вимогу українських правоохоронців екстрадицію здійснила Швейцарія.

5 листопада вихідця з Тернопільщини екстрадували в Україну із Швейцарії.Про це на своїй сторінці в Facebook написав заступник генерального прокурора України Євген Єнін.
“Сьогодні зі Швейцарії до України передано екс-очільника одного з найбільших агрохолдингів, розшукуваного за вчинення шахрайства в особливо великих розмірах — близько 800 мільйонів гривень”, — написав Єнін.
За його словами, екстрадиція ускладнювалась протидією “зацікавлених осіб” не тільки у швейцарській, а і в українській правоохоронній та судовій системах.
Нагадаємо, в січні 2015 року Микола Гута за запитом української сторони був оголошений Інтерполом в міжнародний розшук. Гуту підозрюють у заволодінні шахрайським шляхом грошей восьми іноземних інвестиційних фондів на загальну суму понад 100 млн доларів.
Агрохолдинг “Мрія” заснований в 1992 році Іваном і Клавдією Гут. Микола Гута приєднався до Групи “Мрія” у 2002 році. Групою компаній “Мрія” володіла компанія Mriya Agro Holding Plc, яка була зареєстрована на Кіпрі.
У свою чергу 80% кіпрської компанії володіла ще одна закордонна структура — HF Assets Management Limited, якою володіла сім’я Гут. Йдеться про Івана, Клавдію, та їх синів — Андрія і Миколу Гутів.
Група компаній “Мрія” потрапила в складне фінансове становище — в серпні 2014 року агрохолдинг оголосив технічний дефолт. Загальний борг компанії становив близько 1,3 мільярда доларів.
У лютому 2015 року контроль над агрохолдингом перейшов кредиторам, які обрали нове керівництво компанії, що здійснював ефективне управління їхніми активами. Напередодні стало відомо, що компанія, якою володіють бізнесмени із Саудівської Аравії завершили угоду з купівлі агрохолдингу “Мрія”.

Автор: ГаласЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *