“Автобляхери” заблокували рух на кордоні з Польщею

Водії автомобілів на іноземній реєстрації блокують пункти пропуску на україно-польському кордоні. Учасники акції перекривають рух та палять шини.


Про це повідомляє в неділю Державна прикордонна служба.
“В даний час ускладнений рух спостерігається на напрямку пунктів пропуску “Устилуг”, “Рава-Руська”, “Ягодин”, “Малий Березний”, “Шегині” і “Краківець”. Зазначається, що в місцях скупчення людей перебувають співробітники Нацполіції.
“Держприкордонслужба також посилила заходи безпеки, аби не допустити жодних провокацій безпосередньо на державному кордоні. Зокрема створені ситуативні групи, в готовності до дій знаходяться додаткові сили, відбувається постійний обмін інформацією з Нацполіцією та іншими взаємодіючими органами”, – йдеться в повідомленні.
Як повідомив начальник Львівської митниці ДФС Левко Прокіпчук у Facebook, під’їзну дорогу до пункту пропуску “Рава-Руська” о 12:00 заблокувало близько 50 громадян. За його словами, люди постійно ходять в пішому порядку по “зебрі”, поліція присутня. О 12:30 почали блокувати пункт пропуску “Краковець”. Пізніше він повідомив, що заблоковано також пункт пропуску “Грушів”.
Прокіпчук повідомив, що в першу ніч дії нових законів №8487 та №8488, які легалізують ввезені з порушенням митного та податкового законодавства автомобілі з європейськими номерами, до Польщі було повернуто 138 автомобілів.
“Звісно, що багато людей було невдоволених новим нормами, але переважна більшість з розумінням поставились до того, що такі дії не залежать від волі працівників, а є вимогою закону”, – додав він.
Разом з тим, як пише видання “Буг”, на Волині заблоковані пункти пропуску “Ягодин” та “Устилуг”.
“25-го листопада на пункті пропуску Ягодин – Дорогуськ заблокований рух транспорту, сформувалися довгі черги з автомобілів з обох сторін”, – зазначає видання.
На пункті пропуску “Устилуг” 24 листопада стався транспортний колапс, міст через річку Буг заблоковано з української сторони.

Нагадаємо, 8 листопада Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому два закони, які повинні поставити крапку в питанні так званих “євро блях”. Ці зміни вступили в силу з 25 листопада.
Згідно з новими правилами розмитнення автомобілів на єврономерах, громадяни-резиденти мають право переміщувати транспортний засіб, що зареєстрований за межами України, в режимі транзиту за умови сплати грошової застави в розмірі митних платежів, що підлягають сплаті при ввезенні таких автомобілів на митну територію України з метою вільного обігу або сплатити митні платежі.

Джерело: Українська правда

Автор: ГаласЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *