У Тернополі хочуть зірвати опалювальний сезон?

У Тернополі напередодні старту опалювального сезону відбулись одна за одною дві однакових акції протесту проти роботи котелень на альтернативних джерелах палива. Цього разу протестувальники, керовані окремими активістами, вдалися до перекриття дороги державного значення (вул.15 Квітня).

І це все відбувається напередодні старту опалювального сезону. Хто і чому хоче зірвати опалювальний сезон для окремих будинків Тернополя з’ясовував «Голос».
Противники «альтернативи» стверджують, що тернопільські котельні на альтернативних джерелах палива не мають необхідних державних дозволів. Однак документи говорять про інше.
Для того, щоб читачі самостійно змогли зрозуміти ситуацію інтернет-видання  наводить конкретні факти, документи та дозволи контролюючих органів, які дозволяють будівництво та функціонування у Тернополі котелень на альтернативних джерелах палива.

  1. Державна спеціалізована установа «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМН України» з Києва після багатьох екологічних аналізів, громадських слухань та вивчення дозвільних документів, дозволила видати дозвіл на роботу котелень на альтернативному паливі у Тернополі .

  1. 12 січня 2018 року Тернопільська обласна державна обласна адміністрація, відповідно до рішення Київського Інституту, видало ліцензію на будівництво та роботу котелень на альтернативних джерелах палива

Тобто робота таких котелень відповідає відповідним нормам.
Інший аргумент опонентів – екологічна небезпека та шкода від роботи «альтернативних котелень».
Цифри та екологічний аналіз говорять протилежне:

  1. Температура спалювання 900 градусів забезпечує розклад всіх складних органічних сполук. Рукавний фільтр вловлює 99,6 % пилу. За цим показником викиди відповідають не тільки українським нормам, а й нормам Директиви 2010/75 Європейського парламенту та Ради про промислові викиди, тобто є нижче 50рр.
  1. Котельні на альтеративні у Тернополі за показником допустимих викидів пилу в атмосферу відповідали європейській нормі – 50 мг/м3. Зараз ситуація ще краща. В Україні така норма становить 150 мг/м3.

Тобто нові тернопільські котельні в тричі більш екологічні від старих тернопільських та й загалом українських котелень.

  1. За викидами ведеться автоматичний постійний моніторинг державних контролюючих структур, результати якого будуть доступні в реальному часі для всіх тернополян на відповідному сайті.

Таким чином, тернопільські котельні на альтернативні не лише не шкідливі. В певному розумінні це  прорив для таких котелень. Їх безпечність та екологічність вразила керівників інших міст України, які регулярно приїжджають у Тернопіль, щоб перейняти наш досвід спорудження саме таких котелень.
Останній аргумент, який довелося почути від противників котелень на альтернативі – це те, що вони обійдуться місту дорожче, ніж звичайні газові. Що їх економічний ефект нульовий.
Тут треба дати слово експертам-економістам, які вже вирахували:
переведення 7 тернопільських котелень на «альтернативу» дасть місту змогу зекономити лише цього року 60 млн грн на закупці «золотого» російського газу. Ці гроші будуть вкладені в нові енергетичні інфраструктурні проекти.
60 млн гривень – це величезна сума для міського бюджету. Уявіть, яка економія буде для міста, якщо на «альтернативу» переведуть всі котельні. 
Газові олігархи постачають дорогий газ Тернополю і не зацікавлені, щоб тернопільські котельні переходили на дешеву альтернативу. І вони намагаються на корінні «обрізати» саму ідею використання у Тернополі альтернативної енергетики. Адже на кону сотні мільйонів гривень, які щороку тернополяни платять газовим олігархам. І для цього вони найняли юристів та так званих «професійних активістів». Мета їх – не допустити у Тернополі котельні на альтернативі.
І для цього вони вирішили піти в останню атаку зірвати у Тернополі опалювальний сезон. Навіть якщо це не вдасться зробити по всьому місту, вони сподіваються заблокувати роботу 7 котелень, де планується використовувати альтернативне паливо. Щоб міська влада і депутати були змушені прийти до них «з покаянням» та публічно відмовитися від котелень на екологічному паливі.
Для міста такий варіант може стати енергетичною катастрофою. А тернополяни будуть змушені платити за тепло ще більше. Тому всі ми маємо зрозуміти, що сьогодні йде боротьба не між прихильними та противниками котелень на альтернативі.
Тарас Мельник, Голос

Автор: ГаласЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *