Меню
Вчителі та лікарі Тернопільщини готуються до масових акцій протесту
08.10.2018 Новини

Вчителі, лікарі, працівники культури та загалом бюджетники невдовзі вийдуть на вулицю з протестами.

Подібні акції спершу проведуть в обласних центрах, а згодом бюджетники з’їдуться на акцію до Києва, пишеТерноград“.

Проведення таких акцій зумовлене кількома причинами. Зокрема намірами та діями влади як у Києві, так і на місцях.

“Це всеукраїнська акція. Її проведуть у два етапи, – каже голова Тернопільської обласної ради профспілок Андрій Присяжний. – Так, 9 жовтня у обласних центрах, а 17 — у Києві. — Акція викликана двома такими ключовими подіями, як проект Держбюджету на 2018 рік, який не влаштовує соціальними параметрами найманих працівників, та чергові наміри Уряду підвищувати ціну на газ, електроенергію для населення.

Зрозуміло, що також люди невдоволені нестачею коштів на виплату заробітної плати працівникам бюджетних галузей та діями як центральних органів держуправління, так і органів самоврядування, які грають у великий теніс, або малий настільний теніс, перекладаючи вину чи відповідальність одні на одних. На сьогодні вцілому бракує грошей на виплату заробітної плати і освітянам, і працівникам охорони здоров’я, і соцсфери, і навіть працівникам управлінь”.

Зважаючи на такі обставини, 9 жовтня бюджетники Тернополя проведуть о 16.00 акцію у Тернополі. Збір — біля пам’ятника Івану Франку. Далі підуть як до міської влади, так і під облдержадміністрацію.

17 жовтня, додає пан Присяжний, бюджетники вирушать до Києва. Цього дня якраз буде засідання Кабміну, а він і є суб’єктом, що подає бюджет до Верховної Ради.

“Звичайно, нам замилюють очі тим, що, мовляв, роблять все те на вимогу Міжнародному валютному фонду, – каже Андрій Присяжний. – Але такої прямої вимоги від МВФ – нема. Він вимагає одного: збалансуйте, друзі, бюджет.

А в нас починається знову збалансування за рахунок людей, не за рахунок дохідної частини, а олігархи у той час мають потужні преференції, якісь податкові пільги. Зрозуміло, що кошти з бюджету у нас неефективно використовуються”.


Підпишись на Наш Телеграм-канал!

Залишити відповідь
*

ОНЛАЙН видання Галас