У мережі з’явився вірусний кліп тернополянина про бабине літо

Автор цього нового хіта “Бабине літо” – тернополянин Ігор Хомин.
У соцмережах пишуть, що цей кліп кращий за “Синю смужку” іншого тернопільського гурту “VIP-Тернопіль”.
Поет-пісняр не сподівався таких відгуків і каже, що навіть не думав рівняти ці дві пісні. Та окремі користувачі соціальної мережі запевняють – відеокліп вартий уваги, бо красиві тернопільські краєвиди понад озером налаштовують на позитив і безтурботність. Сам Ігор Хомин пояснює, що намагався подати настрій, який панує у творчості одного з його улюблених співаків – Олега Скрипки, тому й співає про важливе у жартівливій формі.

– У соцмережі пишуть, що ваша пісня “Бабине літо” краща, ніж розпіарена “Синя смужка” гурту “VIP-Тернопіль”, що на це скажете?
– У цих пісень різна цільова аудиторія, різна соціальна направленість, тому порівняння може бути навряд чи коректним. Але своїм прихильникам за цей комплімент дякую!
– Розкажіть про вашу пісню “Бабине літо”, що спонукало до написання, як обирали локацію для кліпу?

– Ідея написати про бабине літо була давно, але довгий час ніяких прийнятних ідей не з’являлося. Взагалі-то написати свіжу, цікаву пісню на, так би мовити, загальнооспівану тему є однією з найскладніших вправ для поета-пісняра. Ось так і тут. Але якось спонтанно з’явився рядок про те, що всіх бажаючих вже зігріто, бо переважно ж люди відвідують морські курорти таки до початку вересня, тобто всі, хто хотів, вже там побували. А бабиним літом тут відпочивають таки гурмани. Ця ідея видалася мені вартою бути головним лейтмотивом пісні. А решта тексту вже взялася якось сама собою. Щодо кліпу, та й не тільки цього, то мушу сказати, що відеоряд має для мене вторинне значення, більше як супровід, виходячи чисто із практичних міркувань. Так, за моїми спостереженнями, якщо випустити реліз пісні тільки у вигляді звуку, то можна розраховувати либонь на кілька десятків прослуховувань. Якщо ж пісня виходить у вигляді виднограю ситуація кардинально змінюється.
– Як ставитеся до критики, хто є першим глядачем/слухачем вашої творчості?
– Критика завжди є цінною, бо вказує місця, які недогледів, можливо не надав достатнього значення. Також критика допомагає підтвердити чи спростувати якісь ідеї, підходи. А першими слухачами і глядачами є мої доньки, одна вже школярка, а інша старається у всьому наслідувати старшу. Так от, гарну пісню вони визначають миттєво, починають під неї танцювати, запам’ятовують і носяться з якимись фрагментами. Це досить допомагає і надихає. До речі, для старшої доньки нещодавно теж було знято дебютний виднограй на пісеньку “Діточки-квіточки”, яку я написав спеціально для неї.
– Як виникають ідеї кліпів, хто допомагає у зйомці, скільки уже маєте власних пісень?
– Ідея виднограю переважно сама собою з’являється із пісні, коли вона вже готова. Пісня, тобто музика, аранжування – випливає із слів, із ритму. А для слів первинною є ідея, посил. Ось цей етап зазвичай і є найскладнішим. Ідея пісні, на мою думку, повинна бути свіжою, актуальною, значимою. А далі слова, лірика. Поки не досягнуто такого, аби мене влаштовував, рівня поетичності, гармонійності рим, влучності тексту я намагаюсь продовжувати роботу над цим фрагментом. Тому власних пісень поки небагато, трохи більше десятка.
– Розкажіть трішки про себе, чим захоплюєтесь окрім музики, про що мрієте?
– Взагалі-то за освітою я інженер, працюю програмістом. Захоплююсь фотографією, також особливо люблю відвідувати виставки образотворчого мистецтва. Завдяки цим захопленням з’явилася газета afisha.te.ua, хоча регулярністю матеріалів похвалитись їй важко, бо основний час забирає знову ж таки музика. А мрія у мене є, от що б я дійсно хотів, то це написати якісь хіти, які б людям подобалось слухати і співати, які б становили для них якусь цінність.
– Яким гаслом керуєтеся у житті?
– Все має бути по-чесному. Правдивості у нас в житті трохи бракує і вона становить одну з найбільших цінностей. Як на мене, коли модернізм набув префіксу “пост”, тоді все й почалося. І що більше цих префіксів, тим справжнього все меншає і меншає.
– Що для вас гроші, чи впливають вони на успіх у житті, як ставитеся до вислову “не в грошах щастя”?
– Гроші не можуть бути щастям самі по собі, але дають можливість реалізувати якісь ідеї, задуми. А взагалі-то я прихильник гасла “Більше безкоштовних кліпів!”, свої виднограї, наприклад я знімаю і монтую сам, тому витрати на них мінімальні.
– Якби ви мали змогу заспівати з кимось із сучасних артистів, то хто б це був?
– З Оксаною Пекун. Серед моря, просто таки океану фальшивого шоу-бізу її програма є свіжою, оригінальною. А тому й завжди актуальною.
– Хто вам найбільше імпонує із української естради?
– Ми живемо у добрі часи, є досить вартісних і цікавих музичних проектів. У кожного з них можна багато чого почерпнути, наприклад я завжди захоплююсь професійністю гурту “Бурдон”, кожне їх аранжування вартісне, кожна нота вивірена. Дуже до душі творчість Анастасії Войтюк, її вміння побачити нове, оригінальне. А колись на зорі Незалежності мене понад усе вразив Олег Скрипка. Якщо хтось помітив, то мої рухи у відео це ніщо інше, як спроба його наслідування.
– Які у вас творчі плани?
– У планах позавершувати написання кількох пісень, які зараз знаходяться на різних творчих стадіях. І знімати черговий виднограй!
– Ваші побажання читачам.
– Якщо ви музика – знімайте виднограї! Кожен власник навіть смартфону має для цього повні можливості. А якщо ви пишете вірші, але не знаєте що з ними далі робити – запрошую до співпраці! Може саме слова вашого авторства стануть основою наступного суперхіта?
Запитувала Наталія Червак

Автор: ГаласЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *