Українців у Польщі витісняють працівники з Азії

Все більше громадян України вважають за краще працювати в “сірій” зоні економіки Німеччини або легально, але в Чехії, Словаччині чи Угорщині.

З початку 2018 року різко скоротився приплив українських гастарбайтерів до Польщі, зате в рази зросла трудова міграція з країн Азії. Про це в середу, 5 вересня, повідомляє польська газета Dziennik з посиланням на дані міністерства сім’ї, праці і соціального захисту.
Відзначається, що, порівняно з 2017 роком, найбільше зросла кількість гастарбайтерів з Непалу – в шість разів, у два-три рази збільшився приплив іноземних робітників з Азербайджану, Бангладеш, Китаю, Філіппін, Індії, Узбекистану і В’єтнаму.
Левову частку іноземців, що працюють у Польщі, наразі складають українці. Однак якщо в 2017 році приріст кількості працівників з України за перші півроку склав 114% в річному вираженні, то в першому півріччі 2018 року їхня кількість зросла лише на 20%.
Як розповів виданню президент кадрового агентства Personnel Service Кшиштоф Інглот, українці все більше віддають перевагу працювати або в “сірій” зоні економіки Німеччини, або легально, але в Чехії, Словаччині чи Угорщині.
“Громадяни азіатських країн витісняють українців також тому, що приїжджі з берегів Дніпра наполягають на зростанні заробітної плати, а співробітники з Непалу цього не роблять”, – уточнив Інглот.
Зростання трудової міграції з Азії відбувається попри те, що польські підприємці можуть наймати громадян України, Білорусі, Грузії, Вірменії та Росії на спрощених умовах. Однак в умовах рекордно низького безробіття і п’ятивідсоткового зростання польської економіки громадяни цих країн вже не можуть компенсувати брак робочої сили в країні, відзначає видання.
Нагадаємо, українські гастарбайтери за 9 місяців вивели з Польщі $4 млрд.

Автор: РедакторЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *