На Тернопільщині продають небезпечні для дітей іграшки

Спеціалісти обласного управління Держпродспоживслужби здійснили планову перевірку характеристик ігор та іграшок для дітей в магазині «Капітошка».

За результатами проведених лабораторних випробувань  встановлено, що зразок продукції (іграшки ляльки «ARDONA») не відповідає вимогам Технічного регламенту безпечності іграшок.

В ході планового заходу у фізичної особи-підприємця здійснено відбір зразків продукції, а саме іграшки ляльки «ARDONA», арт. 2121, дата виготовлення – лютий 2018 року, виробник – Китай, для подальшого проведення лабораторних випробувань, повідомили у Держпродспоживслужбі.

На іграшці, її пакуванні не зазначене найменування, не зареєстроване комерційне найменування, не вказала контактна поштова адреса виробника та імпортера;

не відповідає вимогам – іграшки прикріпленні до упаковки металевим дротом, який проходить під костюмом іграшок;

відсутня інструкція з використання іграшки; п. 8.11 ДСТУ EN 71-1:2015

– доступні кромки іграшок мають гострі задирки;

– в результаті падіння ляльки від’єднались дрібні частини (елемент прикраси костюму ляльки);

Також виявилося, що іграшка легкозаймиста (швидкість поширення полум’я іграшки при палінні становить 39 мм/с, при нормі не більше 30 мм/с).

На підставі розроблених органом ринкового нагляду сценарних планів ймовірності виникнення ризику встановлено, що продукція становить високий рівень загрози для життя та здоров’я споживачів.

Розповсюджувачу вказаної вище продукції надано рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів – про заборону надання продукції на ринку.

Автор: РедакторЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *