У греко-католиків тепер є власний Єрусалим (ФОТО)

На території Марійського духовного центру відкрито та освячено комплекс «Український Єрусалим».


Сьогодні, 27 серпня, Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, здійснив Чин освячення унікального комплексу «Українського Єрусалима» у Марійському духовному центрі Зарваниці. В освяченні взяв участь хранитель Святої Землі о. Фраческо Паттон, ЧБМ, який привіз камінь із Гробу Господнього. Свята реліквія, відтак, буде вмонтована у копію споруди у Зарваниці.
Блаженнішого Святослава вітав збір архиєреїв УГКЦ на чолі з Архиєпископом і Митрополитом Тернопільсько-Зборівським Василієм (Семенюком), близько 100 священиків та велика кількість вірних.
До унікального комплексу культових споруд Святої Землі, будівництво якого розпочалося влітку 2014 року, увійшли копія Гробу Господнього, Голгофа – гора, на якій розп’яли Ісуса Христа, Оливний сад, де Ісус молився перед арештом, Сходи Покаяння (Святі сходи), якими Ісус Христос підіймався на суд до Пилата, купіль Ветезда, де оздоровлювалися хворі, Левові (Ліонські) ворота та Вежа Давида.
«У цій хвилині на наших очах і нашими грішними руками здійснилося Боже діло. Ми сьогодні урочисто прикликали благодать Святого Духа для того, щоб освятити місце, яке є копією града Єрусалиму, місце, яке наш народ вже назвав «Українським Єрусалимом, — зазначив Блаженніший Святослав. — Немає в Україні кращого місця, де вперше в історії нашої землі є споруджений «Український Єрусалим», ніж у Зарваниці. Це місце, яке сам Господь через свою Непорочну Матір обрав, як місце зустрічі з українським народом, який став Богом вибраний 1030 років тому, у Хрещенні святого рівноапостольного князя Володимира.
На завершення Глава Церкви зазначив, що «тут лунатиме молитва за мир в Україні, адже мир є даром, який у свій час Господь пошле нам за молитвами Божого люду». «Віримо, що від дня, коли ми поблагословили «Український Єрусалим», тут спочиває Боже ім’я», — сказав Блаженніший Святослав.
Оскільки проща відбулася з нагоди празника Успення Пресвятої Богородиці, традиційно найчисельнішою була присутність вірних Коломийської єпархії УГКЦ на чолі з владикою Василієм (Івасюком). Особливим гостем став владика Борис (Гудзяк), Єпарх єпархії святого Володимира Великого в Парижі для українців візантійського обряду у Франції, країнах Бенілюксу та Швейцарії.
Після Вечірні із виставленням Плащаниці, яка відбулася у соборі Зарваницької Матері Божої у каплиці біля парафіяльної церкви та у Соборі відбулися Архиєрейські Святі Літургії. Також вірні візьмуть участь у багатотисячному поході зі свічками до монументу Пресвятої Богородиці.
Завтра, 28 серпня, владики о 7.30 на подіумі біля собору та о 9.00 у соборі Зарваницької Матері Божої очолять Архиєрейську Святу Літургію. Далі відбудеться освячення води.
Джерело: Департамент інформації УГКЦ

Автор: ГаласЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *