Кабмін підготував три варіанти підвищення ціни газу

За найкращим зі сценаріїв газ для українців коштуватиме 8268 грн за тис. куб. м, за найгіршим – майже 11 тисяч.

Уряд розглядає три сценарії розрахунку ціни на газ для населення. Про це йдеться пише Економічна правда.

Перший варіант – Hub+ – ціна на німецькому хабі плюс витрати на транспортування. Це найдорожчий варіант, його уряд намагається уникнути, йдеться в статті.

За націнки 2,5% з ПДВ (націнка ПСО-постачальника) ціна на газ досягне 10 259 грн за тис. куб. м. За націнки 10% ПДВ вона зросте до 10 945 грн за тис. куб. м.

Згідно із законом торгова націнка постачальника не може перевищувати 2,5% ціни, за якою постачальники купили паливо у Нафтогазу.

Зазначається, що Міненерго пропонує обмежити роздрібну ціну продажу газу націнкою не вище 10%, щоб споживач з наявної кількості постачальників, які пропонують державний газ, міг вибрати того, який пропонує меншу націнку.

Другий варіант – Hub- – ціна на німецькому хабі мінус витрати на транспортування.

Вартість газу для населення з мінімальною націнкою і ПДВ в такому випадку складе 7765 грн за тис. куб. м. За націнки 10% ПДВ вона складе 8268 грн за тис. куб. м. Це найдешевший варіант.

Третій варіант – Hub0 – “чиста” ціна на німецькому хабі. Вартість газу для населення за такого варіанту досягне 9215 грн за тис. куб. м і 9825 грн за тис. куб. м з націнкою 10% ПДВ.

Видання Зазначає, що в Кабміні сподіваються на рішення, яке передбачає найменше зростання тарифів, тобто варіант Hub-.

Перший аргумент уряду проти різкого підвищення тарифів на газ – збільшиться кількість субсидіантів і обсяг видатків бюджету на комунальні субсидії.

Якщо в 2017 році субсидії отримували 60% населення або 7,2 млн домогосподарств, то в разі підвищення тарифів їхня кількість може зрости до 72% або до 8,6 млн.

За такого сценарію витрати державного бюджету на субсидії із запланованих 71 млрд грн зростуть до 79,2-115 млрд грн залежно від варіанту.

Другий аргумент – спостерігається стрімке зростання заборгованості населення за спожитий газ.

Третій пакет аргументів – “спочатку все інше, а потім – ринкова ціна”.

Зазначимо, Кабмін відклав питання перегляду цін на газ для населення до осені.

Згідно з прогнозом Міністерства економічного розвитку і торгівлі, ціна на газ в 2018 році може зрости на 18%.

Автор: РедакторЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *