До уваги батьків: новий “Cинiй кит” для підлітків. У мережі поширюється cмepтeльнa гра MOMO

Інтернет-користувачі збуджені появою нової небезпечної гри. Її вже порівнюють зі скандально відомою грою “Синій кит”, яка поширювалася серед підлітків через соцмережу ВКонтакте і підштовхувала до самогубства.

Нова гра поширюється через месенджер Whatsapp. Її суть в тому, що в контактах з’являється користувач на ім’я MOMO, який надсилає страшні картинки і змушує здійснювати жорстокі дії. Припускають, що мета її та ж, що і у “Синього кита” – змусити підлітка накласти на себе руки, пише сайт.

У чому суть гри:

Повідомляється, що анонімний співрозмовник під ніком MOMO надсилає учаснику моторошні фотографії із зображенням сцен насильства, а потім пропонує виконувати різні накази, а в разі відмови починає загрожувати.

Крім картинок, які розсилають учасником, виділяється також зображення, яке стоїть на аватарке MOMO. Це фото скульптури, створеної компанією Link Factory. Її вперше виставили в галереї жахів Vanilla Gallery в 2016 році. Скульптура зображує моторошний бюст істоти, схожої на жінку, з виряченими очима і гротескної усмішкою, на пташиних лапах. Це робота японського художника Мідорі Хаясі, який ніяк не пов’язаний з грою MOMO.

Як з’явилася гра MOMO:

Про нову смертельну “розвагу” стало широко відомо після самогубства 12-річної дівчинки в Аргентині. Вона наклала на себе руки на задньому дворі свого будинку 29 червня. Перед скоєнням суїциду вона записувала себе на відео. Поліція підозрює, що хтось змусив її накласти на себе руки.

Співробітники поліції зламали її телефон, щоб знайти інформацію про її листуванні в месенджерах. Підозра лягла на 18-річного юнака, з яким дівчинка спілкувалася в соцмережах незадовго до смерті.

Імовірно гра почалася з групи в Facebook, учaсникaм яка запропонувала поспілкуватися з незнайомцем. З Momo зв’язано по меншій мірі сім телефонних нoмерів з кoдaми Япoніі і країн Латинської Америки.

“Злочинці можуть використовувати гру для крадіжки особистої інформації, підбурювання до самогубства або насильства, знущання, вимагання та виникнення фізичних і психологічних розладів, таких як неспокій, депресія і безсоння”, – заявили у відділі по боротьбі з кіберзлочинністю в Мексиці. Влада країни першими забили на сполох і попередили громадян про небезпеку цієї гри.

 

Автор: РедакторЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *