Волонтери зніматимуть кліпи про маловідомі замки Тернопільщини

Благодійний Фонд MagneticOne.Org спільно з відділом туризму Тернопільської обласної державної адміністрації впроваджує проект, метою якого є популяризація десяти маловідомих замків Тернопілля.

Проект торкнеться лише маловідомих замків Тернопільщини, оскільки такі об’єкти, як Збаразький замок та Вишнівецький палац часто приймають відвідувачів. А є на Тернопільщині й інші замки, про які, на жаль, згадують лише один раз в рік. Організатори поставили на меті – визначити 10 цікавих маловідомих об’єктів і зняти про них інформаційні короткі фільми. А вибирати є з чого, оскільки в області більше тридцяти замків, а це 1/3 від усієї кількості пам’яток України.

– Ми зараз проводимо опитування у Facebook, YouTube, на наших сайтах. І всі, хто бачить ці сюжети, може під ними написати від 1 до 10 об’єктів, які вважає, що  вони є маловідомі й про них потрібно більше говорити. Вже писали нам блогери, які до нас приїжджали і бережанські активісти. Окрім цього, ми додатково залучили екскурсоводів, адже вони мають статистику, які замки в нашій області більше користуються популярністю, а які менше і таким потрібна інформаційна підтримка. Тобто зараз ми збираємо якомога більше інформації, щоб визначити 10 маловідомих замків. А потім зняти відеокліпи про них, – розповідає виконувач обов’язків  начальника відділу туризму Ода Ростислав Яцків.

Кліпи зніматимуть і монтуватимуть волонтери благодійного фонду MagneticOne.Org, оскільки у них є відповідне обладнання і спеціалісти. Готові матеріали розмістять на YouTube- каналі самого Фонду та на туристичному порталі облдержадміністрації. Окрім цього є проект створення нової інтерактивної карти мобільного додатку. Організатори уже звернулися до розробників й очікують на відповідь. Поки що цей процес відбувається на безкоштовних умовах, проте наступного року його переведуть на платний проект і можливостей буде більше.

Окрім цього заплановано записати відеокліпи на диски і роздати в школи. Сам благодійний фонд є освітнім і тому ініціатори проекту вважають правильним поширити відеоінформацію про замки Тернопілля серед школярів.

Ці кліпи також презентуватимуть на туристичних заходах та інвестиційних форумах, на різних заходах, де буде зона перегляду, щоб ще більше людей могли побачити і дізнатися цікаву інформацію про історичну архітектурну спадщину Тернопільщини.

– Ми хочемо за ці два місяці відзняти всі кліпи або хоча б половину. Для цього потрібна гарна погода, яка саме є в серпні і можливо, надіємося, буде у вересні. І тоді до Дня Туризму – 27 вересня презентувати їх на загал. Це має бути цікавим не лише для дорослих, але й корисним для майбутніх поколінь, – підсумував Ростислав Яцків.

До слова, серед уже запропонованих варіантів до зйомок чітко лідирують 3 об’єкти: Токівський замок у Підволочиському районі, Кудринецький замок-фортеця на Борщівщині та Сидорівський замок-корабель, що у Гусятинському районі. Про них написало найбільше людей. І справді, коли до цих замків приїжджають туристи, то вражені, чому про такі унікальні споруди на Тернопільщині мало згадують.

 

Автор: Світлана ДяченкоЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *