Що сказав Порошенко у Зарваниці?

Президент України зауважив роль УГКЦ у відродженні національного духу, виступаючи у Зарваниці на Тернопільщині під час Загальнонаціональної прощі.

Про роль УГКЦ

“Особливе місце в українській історії посідає Українська Греко-Католицька Церква. Вона забезпечила постійну комунікацію із західноєвропейською християнською спільнотою. Вона вже багато століть опікується українською паствою. В часи, коли Україна була бездержавною і розділеною між сусідами, саме УГКЦ, особливо в часи владарювання митрополита Андрея Шептицького, на основі церковної структури створила прообраз українського національного організму…

Священники, їхні сини, їхні онуки цілими династіями формували українську інтелігенцію”, –  сказав Порошенко.
Порошенко підтримав слова глави УГКЦ Святослава (Шевчука) про великого митрополита Шептицького як про  “етнарха українського народу”, як про батька української нації, “дух, думка, молитва якого вийшли далеко поза рамки історичного періоду, в якому він служив Богові і людям”.
“Наступник митрополита Шептицького – Йосип Сліпий, який народився в цих краях, об’єднав українську діаспору та перетворив її на могутній чинник на шляху України до нашої  незалежності. Переказують, я це почув тут, що в дитинстві, коли він захворів, мама на руках понесла дитя до Зарваниці, довго тут молилася… І сталося чудо зцілення майбутнього Патріарха”, – додав Порошенко.
Він зазначив, що національне відродження 80-х років минулого століття почалося із відродження УГКЦ:  “Услід за Церквою з катакомб вийшла і ціла Україна. Українська Греко-Католицька Церква весь період свого служіння, заплативши кров’ю святих мучеників, непохитно відстоює віру Христову та українську державність”.

Про автокефалію і незалежність церков

“Автокефалія не є клопіт лише українських православних. Це – питання нашої української незалежності. Це – один із стовпів української держави, української нації, української національної безпеки. І, врешті-решт, – всієї світової геополітики”,  – сказав Порошенко.
Саме тому і чинять такий шалений спротив Москва та її “п’ята колона” в Україні.
“І навіть деякі політики, яких прийнято вважати проукраїнськими, дозволяють собі передавати сигнали на зовні, що, мовляв, не варто поспішати з наданням автокефалії”, – заявив Президент.
Водночас, він  додав, що ситуація залишається непростою, а протидія – “масштабна і системна”: “Немає жодних підстав вважати, ніби томос у нас в кишені. Нам з вами залишаються дві речі для того, щоб його отримати – молитися та вірити і боротися”.
“Мова йде не про створення державної церкви. Церкви були і будуть незалежними від держави, як це і передбачено Конституцією. Я твердо стою на тому, щоб церква в Україні була незалежною від держави, особливо, від держави іноземної. Це я кажу вам, і про це я написав Понтифіку”, –  заявив Порошенко, говорячи про автокефалію Української Православної Церкви.

Автор: ГаласЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *