Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Мережу підкорює фільм про Тернопіль, який зняла студентка

«Маловідомий Тернопіль» – короткометражний фільм під такою назвою зняла студентка факультету журналістики ТНПУ Діана Гоголь. За 17 хвилин фільм розповідає про споруди, повз які ми щодня проходимо, але мало хто знає їхню історію. Старожили Тернополя розповідають також про цікаві випадки,пов’язані з цими будівлями.

-Чому обрала саме таку тему для фільму?
-Цей фільм – це моя дипломна робота. Коли нам дали завдання вибрати тему, я дуже довго вагалася, бо хотіла зробити, щось дійсно цікаве, оригінальне та корисне. Потім зовсім випадково натрапила у facebook на пост краєзнавця Тараса Циклиняка про історію Тернополя. І вирішила, що хочу розповісти тернополянам історію, трішки по-іншому, ніж ми звикли.
-Як вирішувала, про які саме будівлі розповідати?
-Коли я вже визначилася з напрямком моєї роботи, то довелося вирішувати, що саме розповідати, адже у короткометражку багато інформації не вмістиш. Тожвіддала перевагу історіям будинків, які пережили війну. Їх насправді було більше – 10, проте історії, які я вибрала – найменш відомі та найбільш цікаві. Звісно, це моя суб’єктивна думка, можливо хтось вважає по-іншому.
-Чи було важко досліджувати, з якими проблемами стикнулася, хто допомагав?
-Насправді проблем було чимало. Перша – написати дійсно цікавий сценарій, зробити так, щоб була не лише суха історична інформація, а й якась родзинка.
Звісно, що без допомоги не обійшлося. Це і керівник дипломної Тетяна Василівна Решетуха, яка підтримала мою ідею і підказувала, як краще зробити. Це і краєзнавець Тарас Циклиняк, який допоміг з інформацією та деякими відеоматеріалами. Це і знайомий відеоператор Богдан Колесов, який підказував, як краще монтувати.
-Чи змінилося в тебе особисто ставлення до вулиць нашого міста – як тепер дивишся на будинки, яких раніше не помічала, можливо?
-Так, дійсно змінилося. Тепер, коли йду тією чи іншою вулицею, то іноді зупиняюсь та думаю, яка ж доля цієї будівлі, які таємниці зберігають стіни, хто тут жив раніше, та що його спіткало.
-Є дуже багато інформації, у тому числі й фейкової, як правильно визначити, що варто брати до уваги, що відсіювати?
-Ось тут обов’язково потрібно консультуватися з краєзнавцями. Вони підкажуть, що правда, а що ні. Також допомагає література. Книги всім відомих Любомири Бойцун та Володимира Окаринського.

-Як ти особисто оціниш свій фільм? Чи все вдалося?
-Перш ніж опублікувати його, я дуже довго вагалася. Адже, напевне, як і кожен, хто щось створює, думає, що це могло б бути набагато досконалішим. Проте після оприлюднення я отримала дуже багато позитивних відгуків.
-Чи буде продовження – історія ж не стоїть на місці?
-Насправді, я ще не задумувалася над продовженням. Але можливо, з часом зробила біще про історії тих будівель, які обділила увагою цього разу.
Запитувала Наталія Червак

На Тернопільщині «Тойота» в’їхала в «Ауді». У реанімацію потрапило немовля

На Тернопільщині малюк випав з вікна багатоповерхівки