Культовий письменник у Тернополі розповів про книгу, яка описує злочини правосуддя

Юрій Андрухович під час «Мистецького фестивалю «Ї» поділився своїми думками про свій новий роман «Коханці Юстиції».Писати цю історію митець почав ще 27 років тому, навіть не знаючи про те, що це буде роман і що він саме так називатиметься.

Юрій Андрухович

– Тут є базових кілька речей в «Коханцях юстиції». Це звичайно, тема безмежної жорстокості. Тобто, правосудна система, система яка карає злочинців насправді є не менш злочинною. Але цій безмежній жорстокості протистоїть безмежне милосердя, яке обов’язково з’являється в кожній історії. Це один із мотивів, є ще й інші. Це співвідношення і подібності між судовими процесами і цирковими виставами. Тобто цирк, де все висміюється, де майже нічого серйозного немає – це обман, який ніби прямий антипод серйозному судовому процесу, але виявляється, що вони у деякій мірі взаємозамінні. Ну і звісно у романі ще й присутній мотив забороненої любові, – розповідає автор Юрій Андрухович.
До слова, «Коханці Юстиції» – це паранормальний роман, в якому поєднуються родинно-побутові мотиви і політичні вбивства, зґвалтування і грабунки, розбещення малолітніх, ідейні зради і зради заради ідеї, закладені різним дияволам душі й не завжди справедливі, але часто жахливі покарання, – розповідає прес-служба фестивалю.

Автор: ГаласЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *