Рух ЧЕСНО промоніторив наявність декларацій депутатів Тернопільської міської та обласної рад, а також Кременецької, Бережанської та Чортківської міських рад.
Станом на 4 квітня шестеро депутатів не подали до Реєстру електронних декларацій відомості про свої доходи та майно, один подав із запізненням.
Двоє депутатів Тернопільської облради не вчасно подали свої декларації за попередній рік. Це “свободівець” Сергій Коцемір та Василь Градовий з БПП.
“Склалась так ситуація, що я виїхав непередбачувано на роботу і не встиг подати, у мене не було доступу до інтернету. Якщо можна заяву якусь написати, щоб мені відтермінували, я напишу. Я буквально до кінця тижня приїду і подам. Що передбачений штраф я не знав, але я ще подам.” – коментує Сергій Коцемір.
Для заповнення декларацій у політиків та чиновників було 3 місяці: з 1 січня до 1 квітня 2018 року.
Градовий все ж подав документ, але з запізненням, за це передбачений штраф. Його декларація з’явилась в Реєстрі 2 квітня о 17.40.
“За несвоєчасне подання електронної декларації передбачено штраф від 850 до 1700 грн (50-100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). НАЗК має проінформувати депутата про те, що він порушив закон. Якщо у 10-денний термін після отримання такого повідомлення політик не заповнить декларацію – то за це його можуть притягнути до кримінальної відповідальності”, – наголошує Віта Думанська, координаторка кампанії “Стеж за грошима”Громадського руху ЧЕСНО.
Не подали декларації двоє депутатів з Кременецької міської ради – “свободівець” Ігор Іванців та Василь Скакальский з “Патріоту”. Зазначимо, що Скакальський не подав декларації і за 2016 р.
У Чортківській міській раді немає декларацій лідера фракції “Батьківщина” Євстахія Гевка та Зоряни Лесейко з “Сили людей”.
У Бережанській міській раді проблеми із подачею декларації через електрону адресу на сервісі yandex.ru, що нині заборонений в Україні виникли у Галини Лещишин з “Самопомочі”.
“Моя декларація була відправлена ще 13 березня, але це було з пошти була на yandex.ru. І я не могла отримати підтвердження від НАЗК про прийняття декларації. Я теж сьогодні побачила, що моєї декларації немає на сайті і написала в підтримку про те, що була змінена електронна адреса. Чекаю відповіді і подам декларацію ще раз”, – коментує Галина Лещишин.
Нагадаємо, Громадський рух ЧЕСНО вже не перший рік слідкує за діяльністю тернопільских депутатів. Активісти ЧЕСНО уважно стежать за відвідуваністю депутатами засідань комісій і сесій міської та обласної рад та виявляють прогульників. Також ЧЕСНО аналізує доходи та статки місцевих обранці і виявляє помилки у їхніх деклараціях.
Моніторинг нових декларацій за 2017 рік рух ЧЕСНО розпочне після 7 квітня, оскільки закон дає право депутатам протягом 7-денного терміну внести зміни. ЧЕСНО оприлюднить аналіз декларацій депутатів Тернопільської міської та обласної рад, а також Кременецької, Бережанської та Чортківської міських рад.
Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися |
Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити |