Ще одне село біля Тернополя планує створити свою громаду

21 квітня понад 250 жителів села Біла взяли участь у громадських слуханнях щодо визначення обговорення питання місця села в децентралізаційних процесах.
Подробиці зборів у Білій розповідає Тернопільське регіональне відділення Асоціації міст України.
Раніше попередньо планували увійти до складу потенційної Великоглибочецької ОТГ. Проте погляди мешканців змінились і зараз постало два варіанти об’єднання: об’єднатись з Тернополем або створити Білецьку ОТГ, до складу якої, за намірами Білецької сільської ради, увійдуть села: Великий Глибочок, Чистилів, Ігровиця, Івачів, Плотича з центром громади у с.Біла. Можливість об’єднання з м.Тернополем з’явилась із прийняттям Верховною Радою законопроекту №6466 “Про добровільне об’єднання територіальних громад” щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення. Прийнятий законопроект дозволяє за спрощеною процедурою приєднуватися громадам до міст обласного значення.
Перед мешканцями села виступили представники м.Тернополя, які розповіли про переваги приєднання до міста..
За результатами попередньо проведеного опитування та голосування на громадських слуханнях – більшість мешканців за те, щоб створити Білецьку ОТГ. Проте до 27 квітня ще проводитимуться опитування решти мешканців села і вже 27 квітня 2018 року на сесії сільської ради буде ухвалено остаточне рішення з ким об’єднуватися.

Автор: Halas

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *