Тернополянин під час щоденних пробіжок збирає сміття і рекомендує це робити іншим

Плогінг – це суміш фітнесу і турботи про довкілля. Його суть полягає в тому, щоб під час бігу зібрати якомога більше сміття, тому плогери беруть з собою на пробіжку пакет і рукавиці. Такий спосіб тренування зараз дуже популярний у світі.

Роман Рудий

У Тернополі займається плогінгом і активно його пропагує Роман Рудий.
-Чому обрали саме такий спосіб тренування, як плогінг? Що це вам дає?
– А ви самі спробуйте і зрозумієте. Після кожного тренування відчуваю, що зробив щось корисне і більше за один раз. Також тішить і те, що наприклад, на 1 кілограм пластику тепер менше розкидано по землі.
– Чи не заважає збір сміття заняттям? Які відстані вдається подолати? Скільки назбируєте сміття за одну пробіжку?
– Не заважає. Щодня бігаю по 5-8 км у парку Т. Шевченка, на Циганці, у гідропарку «Топільче». Для здоров’я достатньо бігати один раз на день. За ціль не ставлю багато прибрати. Може в інших країнах, де плогінг такий популярний, менше сміття і за всю пробіжку спортсмени збирають по 2-3 пляшки. У нас навпаки – якщо взяти за основу прибирання, то далеко не забіжиш – доведеться кілька метрів прибирати цілий день. На жаль, є такі місця. Тому, коли бачу пляшку, я її піднімаю і біжу до найближчого сміттєвого бака, щоб викинути. Уявіть, серед гарного парку чи вулиці лежать пляшки чи щось подібне. І справа не в тому, що це псує загальну картину бачення. А в тому, що більшість думає: «Це не моя робота. Є комунальні, яким за це платять заплату.» І йдуть собі далі. Звичайно, якщо ви дорогою поприсідаєте й піднімете 2-3 баночки з-під пива, то це вже не так багато ніби. Але ж  відчуття такі, наче рятуєш Землю від інопланетян, які тут були й насмітили нещодавно.
– Де саме бігаєте, чи звертають на це увагу інші люди, як реагують?
– Ніяк не реагують, дивляться і кліпають очима. От, не треба вигадувати велосипед. Іду нині в авто і бачу, як з машини, яка переді мною, хтось через вікно викинув недопалок.  Я не зупинявся, просто, блимнув йому двічі фарами. І справді, інколи не хочеться псувати собі настрій. Але не зробити зауваження не можу. Бо ми ж не можемо жити і смітити там, де живемо. Принаймні, так робити не варто. Можна зробити зауваження ввічливо. Наприклад, хтось викинув папірець. У такому разі варто покликати людину і сказати: «Я побачив, як ви щось загубили» І вручити фантик власникові.
–  У Скандинавії зараз дуже популярний плогінг, як вважаєте чи приживеться він у Тернополі? Що для цього потрібно?
– Так, вважаю, що приживеться. Бо наше місто на фоні більшості міст чистіше. Тільки варто пам’ятати просту приказку: «Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять.» Це насправді крута справа, і вона потребує лише, щоб ми були людьми й не засмічували довкола себе.
– Як зробити заняття регулярними? Де черпаєте мотивацію?
– Мотивація в тому, що отримуєш значно більше, ніж вкладаєш.  Це нова енергія, перезавантаження всіх систем тіла, мозку.

– Ваші побажання читачам сайту «ГАЛАС».

– Бажаю бути чесними з собою. Бо зазвичай, смітять ті, у кого безлад в голові, вдома, на роботі. Такі люди проявляються у всьому – і харчуються неправильно, і говорять, і діють не так, як треба. Якщо проаналізувати життя більшості успішних людей, то можна побачити, що вони педантичні, у всьому дотримуються порядку. Таким не важко донести фантик чи то пластикову пляшку у сміттєзбірник. Цей приклад, думаю, достатній.
Спілкувалася Наталія Червак

 

Автор: Галас

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *