Час, коли виставляли в Instagram їжу вже минув. Та й цікаве фото з подорожей дозволити собі може нині не кожен. І створити правильну сторінку, до якої хотілося б підписатися треба теж вміти. Тернополянин Володимир Стус вже кілька років захоплюється мистецтвом фотографії. Проводить лекції з обробки фото для молоді. Хлопець запевняє, дорогої техніки не треба, гарне фото можна зняти навіть на дешевий мобільний телефон.
– Пам’ятаєш перше фото, яке ти зробив? Яка його історія, що то була за техніка?
– Бажання фотографувати виникло в червні 2017, після того, як я приїхав з семінару по Інстаграм у Львові. Фотографував на простий телефон за 4 тисячі гривень. Почав з флетлей квітів. Мав доступ до різноманітних квітів і на них вчився. Насправді я зіпсував сотні кадрів поки вдалося перше достойне фото. Саме тоді я зрозумів, що з допомогою фантазії та правильної обробки, я можу показати світ людям так, як бачу його сам.
– Коли обираєш композицію, що має бути в твоєму кадрі?
– Головне у фото це ідея. Суть. Мені важливо, щоб через моє фото люди замислилися над певним питанням життя. У фото важливі дуже деталі: відтінки, одяг, реквізит, деталі, які доповнюють ідею. Наприклад, ідея фото – дорога, через яку я даю читачу запитання, а відповідь він вже шукає в собі.
– Що публікуєш в Інстаграмі? Чи виставляєш спонтанні фото?
– Стараюсь сприймати свою сторінку в Інстаграмі, як авторську виставку картини в музеї. Кожне фото стимулює звернути увагу на себе. А тексти заставляють читача залишатися зі мною. Майже не публікую фото і тексти з життя (як пройшов день, що їв, що вдягав). Не тому, що життя не цікаве, просто вважаю, що ця інформація не варта того, щоб читач тратив на неї час та енергію. Якщо в житті відбулося щось справді важливе, завжди стараюсь це подати креативним способом.
– Як часто змінюєш аву?
– Аватарку змінюю в залежності від появи якісних портретних фото у своєму блозі.
– Як далеко готовий поїхати, що ризикнеш зробити ради класної фотки?
– Перші місяці я об’їздив всю область в пошуках цікавих локацій і навіть Хмельницьку (Бакота) та Волинські області (Шацьк). Але з часом зрозумів, що креативні фото можна робити і в квартирі, або в рідному місті. Головне фантазія. Спочатку бентежила надмірна увага людей, які слідкували за процесом фотосесії. Але я сприймаю це, як своєрідне шоу.
– У тебе на робочому столі фото чи стандартна картинка ПК?
– Тривалий час була стандартна картинка ПК. Зараз змінив. На ноуті і телефоні стоїть авторське фото. На ПК фото гір в тумані.
Спілкувалася Наталія Червак