Українці старшого віку, мешканці сіл та особи із невисоким рівнем доходу переважно хочуть залишитися жити в Україні. Натомість молодь, люди з освітою та високими доходами хочуть жити на Заході.
Про це свідчать результати опитування соціологічної групи «Рейтинг», проведеного серед 30 000 респондентів по всій Україні упродовж 12-28 грудня 2017 року.
65% опитаних зазначили, що не хочуть змінювати країну проживання. Натомість 27% зазначили, що виношують плани щодо еміграції. Більша кількість тих, хто висловлює бажання залишити Україну, зафіксована серед мешканців північних та західних регіонів. У Тернопільській області 32% опитаних виношують плани щодо еміграції.
Найчастіше про бажання переїзду за кордон зазначали молоді респонденти до 35 років (серед них майже половина тих, хто має подібне бажання). Також охочих виїхати дещо більше серед чоловіків, осіб з вищими рівнями освіти та доходів. Характерно, що серед респондентів, які мають заробітчан в родинах, бажання виїхати за кордон з метою проживання значно більше.
Зі свого боку, більшість опитаних (50%) бажаною країною для проживання своїх дітей зазначили Україну. Ще чверть обрали б для своїх дітей країни Європи, 7% – США, 3% – інші країни, і лише 2% – Росію. 13% не змогли визначитися із відповіддю на це питання.
Україну як країну для проживання своїх дітей частіше обирали старші респонденти, мешканці сіл, та особи з нижчим рівнем доходів. Молодь, багатші та освіченіші все ж таки частіше обирали інші країни (найчастіше – країни Заходу), як можливе місце проживання наступного покоління. Наявність заробітчан у родині також визначає вибір країни проживання для дітей не на користь нашої держави: майже половина опитаних, серед близьких яких є особи, що працюють за кордоном, обрали б для своїх дітей інші країни проживання, аніж Україна.
Також найбільше тих, хто вважає закордон бажанішим для проживання дітей, серед опитаних Сумської, Житомирської, Чернігівської, Тернопільської, Закарпатської, Івано-Франківської областей та м. Києва.