В останню неділю березня – 25 березня, вночі о 4 годині, в Україні годинники переведуть на літній час – на годину вперед. Переведення годинників проводять щороку для раціонального використання світлого часу доби та економії електроенергії.
Більшість людей переводу годинників на літній час – радіють, адже ввечері, після навчанням чи то роботи – додається година часу для себе. Але навіть попри це – перевід годинників для організму людини є стресом.
– Насправді, це стрес для організму. Особливо для людей з хронічними захворюваннями. Для тих в кого проблеми із серцем, потрібно приділити увагу здоров’ю. Заздалегідь перевіритись у лікаря, приймати своєчасно ліки, – наголошує завідувач кафедри соціальної медицини ТДМУ ім. І.Горбачевського Ганна Сатурська.
Найважче звикнути до переводу годинників спортсменам і людям, у яких насичений робочий графік та всі справи чітко розписані по годинах. Загалом лікарі радять до переводу стрілок, як і до будь-яких нововведень, ставитися позитивно, тоді ці зміни будуть непомітними.
– Заздалегідь до переведення годинника потрібно налаштувати себе на позитив. Також вживати більше фруктів, овочів, вітамінів. Гуляти на свіжому повітрі. Налаштуватися більше на позитивні емоції, більше проводити час в сім’ї , з друзями, – підсумовує Ганна Сатурська.
Кажуть, щасливі люди годинника не носять. А тепер і ті, хто слідкує за часом почуватимуться трішки щасливіше, адже день виглядатиме довшим, відповідно, можна буде зробити більше справ.
Світлана Дяченко