Серед росту та розвитку аграрно-промислової ланки Тернопільщина сміливо крокує вперед та часто вибивається на лідерські позиції. Підтвердженням цьому є ПАП “Агропродсервіс”, яке об’єднує могутні господарства не лише в Тернопільській, а й в кількох західних областях.
Компанія йде в ногу з часом та сучасними технологіями, завдяки чому виробляються високоякісні продукти, а люди забезпечені робочими місцями.
Так, побачити ізсередини усі виробничі потужності “Агропродсервісу” та переконатися у якості продукції “Тернопільського м’ясокомбінату” мали нагоду тернопільські представники ЗМІ.
Компанія на сьогоднішній день займається насінництвом, рослинництвом, тваринництвом і переробною галуззю. На базі підприємства розташовані велетенські елеваторні комплекси. Зазначимо, що за добу виробляється близько 360 тонн насіння.
Окрім того, позаминулого року був збудований соєвий завод. Як розповідає прес-секретар ПАП “Агропродсервіс” Олег Удич, раніше сою закупляли із-за кордону, переважно з Польщі.
“Втім для нас було принциповим завданням зрівняти якість нашої сої із європейською. Наразі на заводі задіяно 90% українського обладання і лише 10% закордонного. Власне зараз на ньому випускають соєвий жмих, олію та комбікорми“
Компанія також має у своїй власності бетонний завод, звідки паркани, блоки та огорожі використвуються для своєї ж свиноферми.
Цьогоріч підприємство вибрало для себе ще один напрямок – велика рогата худоба м’ясних порід. Для цього закупили сировину биків породи Герефорд із США. Таким чином будуть підтримуватись малі господарства та селяни, які утримують корів, адже їх запліднюватимуть спермою породистих биків.
“Свині породи Ландрас, яких використовують саме на “Тернопільському м’ясокомбінаті” добігають своєї м’ясокондиції при вазі 110-120 кг. А від звичайних порід свиней вони відрізняються тим, що мають малу кількість підшкірного сала, високу якість м’яса та швидкий набір ваги, – зазначає Олег Удич.
Цікаво те, що свині живуть у двоперхових клітках, а миють їх тричі на день.
Зважаючи на небезпечну та розповсюджену останнім часом хворобу – африканську чуму свиней, усі господарства зіткнулися з проблемою.
“Однак вісім років тому Іван Адамович Чайківський відмовився від лікування свиней антибіотиками: науковими дослідженнями довели, що під час термічної обробки свинини ці хімічні речовини не зникають, а людина може їх споживати разом з м’ясом. Тому зараз, лікуючи тварин безантибіотиковими препаратами, свинячі продукти вважаються екологічно чистими та безпечними, вирощені лише на власних комбікормах, – зауважив прес-секретар аграрно-промислового підприємства.
Асортимент компанії на сьогоднішній день нараховує близько 250 найменувань. Як наголосив керівник “Агропродсервісу” Іван Чайківський, наразі увага зосереджується не на кількісному виготовленні ковбасних виробів, а на реалізації та експорті свіжого м’яса.
На “Тернопільському м’ясокомбінаті” медійників ознайомили з лабораторією, де проходить контроль гарантії якості м’ясних продуктів. А також із цехами та складами. Слід зазначити, що перед кожним входом у робочу зону діють санітарно-пропускні пункти, а за дезінфекцією та чистотою ретельно стежать.
Помітно, що працівники сумлінно виконують роботу, незважаючи на три десятки журналістів у приміщенні м’ясокомбінату.
Представники ЗМІ на власні очі побачили увесь процес одержання м’яса: від забою свині електричним током до розбору й обробки.
“Якісною відмінністю та особливістю нашої продукції є те, що кожен вид м’яса чи ковбасних виробів виготовлений зі свинини, яловичини або ж курятини власного виробництва. Щодо гарантії якості, то її ми ретельно контролюємо у власній лабораторії. А стимулом для нас залишається щира подяка від людей, які споживають наш продукт та наповнюють ним свій стіл. Заради цього ми старанно розвиваємо нашу компанію та торгову мережу” – зазначив Іван Адамович Чайківський.
Додамо, що по Тернопільські області працює більше двадцяти фірмових магазинів, де мешканці купують м’ясні продукти першої свіжості одразу із “Тернопільського м’ясокомбінату”.
«Робіть сьогодні те, чого інші не хочуть робити, а завтра будете жити так, як інші не можуть» – гасло компанії, яке надихає та стимулює працівників на сумлінну працю заради нашого з вами “Дякую!”