Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Для злісних неплатників аліментів настали погані часи

Заборона виїзду за кордон, заборона на корисування транспортними засобами, заборона на полювання та навіть примусові суспільні роботи очікують тих тернополян, які невчасно сплачують аліменти.
6 лютого набув чинності закон, що змусив захвилюватися злісних неплатників аліментів, адже передбачає застосування до боржників не дуже приємних санкцій. Водночас цей закон уже критикують за положення, які можуть обмежувати конституційні права громадян. Що це означатиме на практиці – з’ясовувала інформагенція ZIK.

Які обмеження передбачає закон
Відповідно до новоприйнятого закону, розпочинає діяти спрощена процедура заборони виїзду за кордон для тих батьків, які понад 6 місяців сукупно не сплачують аліменти своїй дитині. Рішення про таку заборону має приймати Державна виконавча служба.
Передбачені обмеження у праві користування транспортними засобами, у праві на полювання та використання зброї. Однак щодо обмеження користування авто передбачені винятки. Зокрема, ця санкція не буде застосовуватися, якщо неплатник заробляє на життя за допомогою транспортного засобу, утримує інваліда, проходить строкову військову службу або мобілізований, а також якщо проходить службу в районі проведення АТО.
Окрім того, державний виконавець отримує право складати протокол і направляти його до суду для застосування до боржника адмінвідповідальності у вигляді суспільно корисних робіт, які оплачуватимуться. За 6 шість місяців несплати аліментів боржнику можуть призначити такі роботи на строк від 120 до 240 годин. Як пояснили раніше в Мін’юсті, така норма буде застосовуватись до тих боржників, які не мають грошей, щоб сплатити аліменти. У разі ухилення від робіт боржника можуть заарештувати на строк до 15 діб.
Також у законі є норма, за якою той з батьків, хто ухиляється від сплати аліментів, втрачає право на згоду іншого з батьків на виїзд дитини за кордон на навчання, лікування чи відпочинок.
Міністр юстиції України Павло Петренко напередодні роз’яснив, що такі обмеження не будуть застосовувати назавжди.
«Обмеження будуть застосовуватися не постійно, не на все життя до котрогось із батьків, а виключно на той період, поки той з батьків, який має борг, не погасить повністю цей борг перед своєю дитиною», – зазначив урядовець.

Хто і скільки боргує
Те, що в Україні дійсно існує велика проблема з невиплатою аліментів, підтверджують офіційні цифри. Так, за інформацією Мінсоцполітики, минулого року в Україні було відкрито понад 500 тисяч виконавчих проваджень щодо несплати аліментів. Сума коштів, яку не отримали діти, становить 2,4 мільярда гривень.
«Передбачені в законі санкції стосуються необов’язкових для життєдіяльності речей – наприклад, таких, як полювання. Якщо особа має кошти на полювання, яке не є дешевим, то в неї мали б знайтися кошти для того, щоб гідно забезпечити свою дитину», – заявила заступниця міністра соціальної політики Наталія Федорович.
Варто зазначити, що Мін’юст уже запустив публічний реєстр злісних неплатників аліментів.

Там оприлюднюватимуть списки тих, хто заборгував виплати за три місяці. За даними відомства, у цьому реєстрі вже 75 тис. записів
Джерело: ЗІК

У Тернополі нова ціна на так звану джерельну воду з автоматів

Тернопільські рятувальники попереджають про можливі снігопади