У Тернополі розгортається черговий скандал

У Тернополі школа мистецтв може опинитися в центрі чергового скандалу. Її хочуть об’єднати зі ще одним закладом, пише ЗЗ.

Тернопільську обласну школу мистецтв ім. І.Герети хочуть реорганізувати та об’єднати із Струсівською школою-інтернатом. Проти такого рішення виступив колектив освітнього закладу.

222

Працівники школи оприлюднили відкритий лист, який опублікувала у “Фейсбуці” Ярина Герета.

“Педагогічний колектив Тернопільської обласної експериментальної комплексної школи мистецтв ім. І.Герети висловлює категоричну незгоду з рішенням Робочої групи щодо реорганізації та об’єднання Тернопільської обласної експериментальної комплексної школи мистецтв та Струсівської школи-інтернату в єдиний заклад освіти.

Робоча група була створена рішенням сесії Тернопільської обласної ради для вирішення питання забезпечення нежитловими приміщеннями ТОЕКШМ ім. І. Герети. Але, замість надання приміщення в обласному центрі, співголова Робочої групи Крупа Л.Л. запропонував ТОЕКШМ ім.І.Герети та Струсівську школу-інтернат реорганізувати та об’єднати в єдиний заклад освіти – Тернопільську обласну спеціалізовану мистецьку школу інтернат ім. Ігоря Герети. Робоча група ухвалила рішення рекомендувати адміністрації ТОЕКШМ ім. І.Герети звернутись із пропозицією та підготувати лист до обласної адміністрації щодо реорганізації ТОЕКШМ ім.І.Герети та Струсівської школи-інтернату в єдиний заклад освіти.

Що дасть ТОЕКШМ об’єднання зі Струсівською школою-інтернатом?

Перш за все, після реорганізації та об’єднання, кількість учнів, яка мала би навчатися в міському корпусі новоствореної школи, зменшиться, що позбавить більшість талановитих дітей можливості продовжити навчання у тому закладі, який вони обирали.

Після зменшення кількості учнів постане питання вивільнення значної кількості вчителів, які разом творили цю унікальну школу з часу її заснування.

Струсівська школа-інтернат знаходиться на значній відстані від Тернополя, що призведе до порушення цілісності навчального процесу, зниження його ефективності; буде унеможливлена співпраця з провідними фахівцями музичного училища, філармонії, театру…

І ніхто не запитав ні батьків, ні дітей Тернопілля, де вони хотіли б навчатися – у Струсові чи у Тернополі?

Складається враження, що обласна влада під виглядом цієї реорганізації школи хоче позбутися багаторічної проблеми – надання школі приміщення в Тернополі!

Але якою ціною?!”, – запитують автори листа.

Автор: Redaktor

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *