У Тернополі правоохоронці майже кожного дня фіксують випадки домашнього насилля.
Протягом 2017 року патрульні поліцейські склали 380 протоколів за вчинення насильства сім’ї. І якщо раніше за знущання кривдники “відбулися” максимум виправними роботи, то нині за такі вчинки вони можуть сісти за грати.
Незалежно від статку, віку та місця проживання люди стають жертвами сімейного насилля. Протягом 2017 року в Тернополі патрульні склали 380 протоколів за вчинення насильства в сім’ї, 80 із них кривдники зробили повторно. Поліціянт Іван Спридонюк розповідає, лише за одну зміну патрульний отримує близько п’яти викликів про насилля у сім’ї.
-Збільшується кількість таких випадків ближче до вихідних, коли там після важкого трудового тижня чоловіки можуть довзолити собі вжити алкогольні напої більше або в період свят. Також частішають такі випадки, розповідає заступник командира батальйону УПП у Тернополі ІВАН СПРИДОНЮК.
Насилля у сім’ї класифікується як: психологічне, фізичне, економічне та сексуальне. За даними патрульної поліції, у нашому місті 80% сімейних насильств саме психологічного характеру.
-Коли чоловік приходить з роботи чи від друзів десь у стані алкогольного сп’яніння, звичайні непорозуміння в сім’ї, починається сварка між чоловіком і дружиною. Дружина викликає працівників поліції, у зв’язку із тим, що чолвоік вживає до неї нецензурну лайку, ображає її. Психологічно десь може накричати на дітей, каже заступник командира батальйону УПП у Тернополі ІВАН СПРИДОНЮК.
І лише 20% конфліктів у сім’ї доходять до рукоприкладства. Здебільшого, йдуть на таку грубість чоловіки, далі у сюжеті TV-4.