На Тернопільщині прогнозують мінливу погоду

Синоптики зробили прогноз погоди на весь рік. Як виявляється, нас очікують часті зміни.

У соцмережах жителі Тернопільщини не приховують розчарування щодо цьогорічних новорічно-різдвяних свят, які, відверто, зіпсувала погода. Тим часом на 2018 рік у метеорологів доволі мінливі прогнози.

За словами народного синоптика Леоніда Горбаня, морози в Україні вдарять лише в кінці зими, весна в цьому році буде прохолодною і сирою, а літо буде спекотним і дощовим.

“Рік Венери – більше сирої, ніж сухої. Весна очікується прохолодна і сира: холодний березень, також не жаркими і посушливими квітень і березень. Літо – вологе і помірно тепле. Роки Венери врожайні на колосові культури, але небезпека в тому, що в період їхнього збирання бувають сильні дощі, що носять затяжний характер і призводять до втрати врожаю. Осінь спочатку тепла, потім холодна, вже в кінці жовтня можливі морози. Зима помірна, спершу суха, потім холодна, дуже сніжна, що призведе до великого розливу річок”, – повідомив Горбань.

Водночас в Укргідрометцентрі вважають, що 2018 рік в Україні буде дуже мінливим.

“2018 рік очікується середньостатистичним, можливо, більш дощовим, ніж зазвичай. Як і в попередні 2-3 роки через глобальне потепління можливі часті перепади температур, особливо влітку – жарка погода ненадовго зміниться прохолодною, потім знову спека, знову грози”, – каже заступник начальника Укргідрометцентру Анатолій Прокопенко.

Провідний науковий співробітник інституту геофізики НАН України Світлана Бойченко зазначила що погодні “гойдалки” зумовлені багатьма факторами.

“Є кілька гіпотез, чому погода зараз поводиться дивно. Це і процеси довгого періоду на Сонці (невідомі 11-річні, а 60-річні цикли), і активізація вулканічної діяльності, і Світовий океан, який пов’язує парникові гази, то знову віддає їх в атмосферу, це теж знижує або підвищує температуру”, – говорить вона.

За словами Бойченко, за останні 10 років стала проявлятися і річна кліматична аномалія, літо стає більш спекотним.

“Ми очікуємо, що після 2020 року аномалії вщухнуть. Цей процес вже почався, і з кожним роком температурні амплітуди стають все меншими і до 2030 року таких різких перепадів, як зараз ми спостерігаємо, не стане”, – наголосила вона.

Віталій Чемерис

This website uses cookies.