Житель Збаражчини довірився шахраєві та перевів йому кілька десятків тисяч гривень.
Як розповів, сам потерпілий, до нього зателефонував невідомий чоловік, який представився співробітником служби безпеки банку. Аферист повідомив, що кошти краянина в небезпеці, оскільки зловмисники намагалися їх зняти.
Пройдисвіт запевнив жителя краю, що гроші можна вберегти, але для цього йому необхідно перерахувати готівку на інший активний рахунок, який спеціально створили для нього.
Потерпілий за підказками псевдопрацівника зняв готівку в банкотамі, а потім за допомогою терміналу поклав 32 500 гривень на невідомий рахунок. Лише наступного дня до краянина повернувся здоровий глузд: чоловік збагнув, що не знає ні номера рахунку, ані кодів доступу до нього. Довелося повідомити поліцейських, що став жертвою афери.
Відомості про подію внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до частини 1 статті 190 частини Кримінального кодексу України.
Правоохоронці вкотре наголошують місцевим мешканцям, ніколи, ні за яких обставин, не повідомляти особисті дані невідомим. Інформація щодо карткових рахунків вважається конфіденційною, нею повинні володіти лише власники електронних гаманців.
Ніколи не повідомляйте номер банківської картки, термін її дії, ПІН-код або CVV2-код, а також паролі, що надходять в SMS. Якщо дзвонять і уточнюють ці дані, знайте: це спроба шахрайства.
Суворо дотримуйтеся правил користування карткою, не передавайте ніякої інформації третім особам. Якщо подзвонили і представилися співробітником банку з невідомого номера телефону, не потрібно вступати в дискусію, покладіть слухавку та зателефонуйте на гарячу лінію фінустанови. Всі дзвінки, які надходять з банку клієнту, зберігаються в історії контактів з клієнтом.
У разі надходження дзвінка з невідомого номера необхідно терміново передзвонити на гарячу лінію і уточнити у оператора всю інформацію по карті, при втраті або крадіжці – карту заблокувати.
Якщо ж ви потерпіли від рук аферистів, не зволікайте, одразу телефонуйте на лінію «102».
This website uses cookies.