Необхідно скасувати закон про освіту та прийняти новий, спрямований на благо наших дітей

Прийнятий Верховною Радою закон про освіту не відповідає інтересам українців, а тепер ще й став каменем спотикання у відносинах України з низкою країн і міжнародних організацій. Про це на своїй сторінці в Facebook заявив народний депутат, голова парламентського підкомітету з прав людини і лідер партії «За життя» Вадим Рабинович.

«Наша влада хоче дружити з усіма, але послідовно домагається зворотного ефекту. В першу чергу тому, що чиновники не компетентні ні у внутрішній, ні в зовнішній політиці. Сьогодні у нас майже не залишилося друзів на міжнародній арені: з Росією військовий конфлікт, з Польщею – гризня на історичному ґрунті, з Угорщиною – конфлікт через закон про освіту », – написав політик.

Рабинович зазначив, що невдоволення даними освітнім законом висловили і ряд шанованих міжнародних організацій.

«І добре, якщо б тільки з Угорщиною. Але невдоволення цим документом висловили ряд міжнародних організацій. Зокрема, авторитетна Венеціанська комісія у своїх висновках щодо прийнятого українського закону про освіту заявила про загрозу дискримінації мов національних меншин (в тому числі російського і угорського) і зажадала, щоб в закон були внесені правки », – нагадав парламентарій.

Він підкреслив, що наші чиновники назвали висновки комісії збалансованими і закликали сусідні країни до «конструктивного діалогу».

«Однак, на переконання угорської сторони, комісія підтвердила, що Україна з цим законом йде врозріз зі своєю власною Конституцією (!) І міжнародними зобов’язаннями. І в Будапешті справедливо вважають, що рекомендації Венеціанської комісії не можуть тлумачитися двома способами », – написав Вадим Рабинович.

Політик додав, що в угорського уряду є три вимоги до української влади щодо мовної політики, і перерахував їх.

«Від нас вимагають не обмежувати вже отримані права, вести переговори з нацменшинами і повністю виконувати рекомендації Венеціанської комісії. Інакше – увага – “Угорщина не може підтримувати прагнення України в міжнародній політиці до тих пір, поки не відбудуться зміни”, – це слова глави угорського МЗС. Нагадаю, в ООН також закликали зміцнювати позиції української мови без шкоди для мов нацменшин », – констатував лідер партії« За життя ».

Політик також розкритикував і інші позиції законопроекту, які, на його думку, розходяться з інтересами українців.

«При цьому, мало того, що даний закон абсолютно збитковий з точки зору мовної політики, так ще в ньому прописано все, щоб перетворити наших дітей в дурних, зате фізично сильних рабів. І правильно – навіщо нам алгебра з геометрією, коли можна дати дітям більше уроків фізкультури? У підсумку, цей закон допомагає лише утворення все нових проблем, але ніяк не покращує якість освіти наших дітей. Його необхідно не виправляти і дописувати, а скасовувати – і приймати новий, зважений документ, спрямований на благо наших дітей », – уклав Вадим Рабинович.

Автор: Redaktor

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *