Талановита людина талановита у всьому. Саме так можна сказати про нашу сьогоднішню героїню Ольгу Чіркову.
– Що Вас надихнуло на створення новорічних прикрас?
– Новорічні прикраси завжди були для мене найпривабливішим видом прикладного мистецтва. Це не просто красива річ, це – настрій, своєрідна історія, певний дух свята, нового року. Я дуже люблю прикрашати будинок до зимових свят, влаштовувати святкову атмосферу, своєрідне новорічне диво. Тому бажання творити щось власноруч було присутнє завжди, однак лише зараз втілилося у життя.
До того ж, довший час я пропрацювала на фабриці ялинкових прикрас і мала нагоду бачити весь процес творення зсередини, а деякі етапи навчилася виконувати бездоганно. Хоча, мушу сказати, що на це пішло багато “крові й поту” (сміється), але захват від новорічних сюжетів нікуди не зник, а навпаки, тільки підсилився.
Ще однією позитивною складовою є те, що така робота дуже заспокоює. Коли ти зосереджуєшся над річчю – невеликою лампочкою, чи медаликом – на якій буде намальована ціла історія, то геть чисто забуваєшся про зовнішній світ. У той момент у тебе свій світ і своя реальність.
– Які матеріали використовуєте для створення цієї краси?
– Максимально доступні. Все залежить від того, що саме я створюю. Своєрідною базою можна вважати акрилові фарби та лак, адже тільки ними я розмальовую та закріплюю вже нанесене зображення. З іншими проблем теж немає. Для новорічних прикрас використовую лампочки, для сережок та кулонів – дерево, джут, для сумок – переважно саржу, трикотаж чи якусь іншу тканину, яка гарно тримає фарбу.
Насправді, використовувати можна все, що є під руками. Головне – це мати бажання і фантазію.
– Як довго триває процес виготовлення однієї іграшки? З чого він починається?
– Процес починається з ідеї, з розробки композиції, а потім іде вже саме створення – малювання та лакування. Потім я думаю над оформленням і упакуванням.
Деколи доводиться попередньо робити ескіз, особливо, коли це складніше зображення. Велику увагу я звертаю і на саме оформлення, тобто подачу прикраси, адже це теж мистецтво, над створенням якого, подеколи, варто мізкувати куди довше, аніж над самою прикрасою.
– Проводите майстер-класи?
– Ще не доводилось, але, мабуть, один буде скоро. Хочу зробити майстер-клас для діток, адже саме вони найбільше радіють новорічним святам та Різдву. Хочу подарувати їм частинку казки та навчити творити її самотужки.
– Де ви знаходите час, адже Ви ще лідер гурту?
– З часом, звичайно, проблема. Було б добре, якби доба мала хоча б ще раз так, проте, на жаль… Намагаюся якось викроїти час для всього, але не встигаю втілити у життя всі бажання, то ж роблю це поступово. Хоча ви навіть не уявляєте, як деколи хочеться зробити все і негайно. Маю у планах деякі проекти, до яких поки ще не дійшли руки.
– Які ще маєте хобі, окрім музики та виготовлення прикрас?
– Я ще працюю, попри все це, повний робочий день арт-директором кафе, тож мені не сумно. А ще я мама чудової дівчинки. А хобі у мене нема. Треба якесь собі знайти, а то ще почну нудьгувати.
– Ви говорили про власні проекти. Про що вони?
– Цього літа я зробила серію сумок. Вони виявилися досить популярними, проте через деякі обставини я не змогла продовжити їх виготовлення. Весною планую відновити цю роботу. Можливо, почну виготовляти ще деяку продукцію, однак про неї я поки не хочу говорити.
– І на останок, що б Ви порадили людям, які хочуть, проте не наважуються почати робити аналогічні речі?
– Не варто боятися і думати, що хтось це може засудити. Робіть те, що хочете, робіть те, що любите, адже це ваше життя і саме вам воно повинно приносити задоволення. Головне – це почати, зробити перший крок.
Христина Слота
This website uses cookies.