Після епідемії кору лікарі заявили, що боятися нічого. Детально про це розповіли у ТВ4.
55 дітей захворіли на кір з часу першого спалаху хвороби, тобто від початку осені у Тернополі. Нові спалахи кору медики продовжують реєструвати і надалі. Зокрема, востаннє випадок був зареєстрований 20 грудня. Прогнозованого піку захворюваності, який мав припасти на кінець 2017 – початок 2018 року, поки що не спостерігається, кажуть медики. І припускають – усе завдяки добрій профілактиці та вакцинації. Адже впродовж жовтня, листопада та грудня бельгійською вакциною КПК щепили 3085 дітей.
Випадки кору у Тернополі почали реєструвати ще на початку осені. А 10 жовтня у місті оголосили про спалах кору, батькам рекомендували вакцинувати дітей, або ж не водити їх у школи та садочки. Таке рішення прийняли у жовтні на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Тернопільській міській раді.
-Ну і можливо, дякуючи тому, на сьогоднішній день в нас є лише 55 випадків, тому що прогнозовано, так як були спалахи в Івано-Фрпнківській, Одеській області на сьогоднішній день кількість випадків вимірюється вже тисячами, більше тисячі і на сьогоднішній день в Одеській області, зокрема, є вже 5 летальних випадків захворювання на кір, розповідає заступник головного лікаря з поліклінічної роботи ТМДКЛ ВОЛОДИМИР КУЧМА.
Пік захворюваності на кір прогнозували на кінець 2017- початок 2018 року. Та прогнози, на щастя, не справдились, каже Володимир Кучма. Кір – абсолютно керована інфекція, тому порогових значень тут просто не існує, бо хвороби можна б було уникнути, якщо б усі діти були щеплені. Загалом з 55 дітей, що захворіли на кір у Тернополі, 70 відсотків не мали жодного щеплення, також заразилось 18 відсотків вакцинованих. Лише у двох дітей були ускладнення після хвороби, зокрема корова пневмонія. Зараз їх стан задовільний. Від початку спалаху кору у Тернополі було вакциновано 3085 дітей.
-Треба сказати, що на сьогоднішній день в нас ще є 1700 доз вакцини КПК виробництва Бельгії, вакцина якісна ,вакцина дуже хороша, тому з тих 3085 випадків тільки в одному був побічний ефект на вакцину, який виявився на 8-9 день після захворювання, була висипка у дитини, каже заступник головного лікаря з поліклінічної роботи ТМДКЛ ВОЛОДИМИР КУЧМА.
Спалахи кору впродовж жовтня, листопада та грудня цього року реєстрували у різних школах та дитячих садках міста. Та масово діти не хворіли, запевняють медики. Востаннє кір у місті реєстрували 20 грудня. Якщо нових випадків не буде зафіксовано до 10 січня, то, швидше за все, ланцюг перерветься і про кір у місті можна буде забути, запевняють медики, і радять батькам не забувати про вакцинацію.