День святого Андрія Первозванного, або як його ще називають в народі – Андрея – один з найпопулярніших днів для ворожіння. Спокон віків українці вірили, що саме тоді можна дізнатися свою долю.
Ворожити прийнято в ніч з 12 на 13 грудня, тобто сьогодні. Найбільше способів є для неодружених дівчат. Які саме – читайте нижче.
Ворожіння на ім’я
Чи не найпопулярніше ворожити на ім’я судженого. Є кілька способів, щоб його дізнатися:
- В ніч на 13 грудня покладіть собі під подушку мішечок з чоловічими іменами, написаними на окремих папірчиках. Зранку який папірчик витягнете першим, так і зватиметься ваш чоловік.
- Напередодні Андріївської ночі напишіть по одному чоловічому імені на кількох цибулинах і поставте їх у воду. Суджений матиме те ім’я, з яким проросла цибулина.
- В миску налийте води, а на краях посудини закріпіть шматки паперу з іменами хлопців. Посередині у шкарлупу від горіха поставте невеличку свічку. До якого папірчика свічка підпливе першою, так і називатиметься майбутній чоловік.
- В ніч на 13 грудня вийдіть на вулицю та запитайте ім’я першого зустрічного хлопця (незнайомого). Як зватимуть його – так і вашого нареченого.
Коли буде весілля
- Зловіть павука й поставте у посудину, аби він не втік. Якщо впродовж кількох годин він почне снувати павутину – весілля зіграєте до року часу.
- У компанії дівчат можна ворожити так. Кожна бере по одному черевику. По черзі (гусачком) черевики переставляються від стіни до вхідних дверей. Чий черевик першим торкнеться порогу, та дівчина перша вийде заміж.
- Через голову (собі за спину) треба кинути черевик. Якщо він впав підошвою до землі – весілля буде через пару місяців.
- В день перед Андрія виламайте гілочку вишні та поставте у воду. Якщо до Різдва вона зацвіте – цього року буде весілля.
- Ще одне ворожіння в компанії. Всі дівчата беруть однакової довжини нитки й підпалюють їх. У кого нитка згорить найшвидше, та й першою вийде заміж.
- Ворожіння на квасолі. Берете лівою рукою жменю квасолі, по одній відкладаєте, примовляючи: “у дівках сиджу” – “заміж піду”, і так доти, доки не закінчиться квасоля.
- Ще один варіант з чобітьми. “Міряючи” підлогу чоботом від стіни до порога, приказуйте на один переставлений чобіт “молодець”, “удівець”, “буду дівувати”. Який варіант застане ваш чобіт на порозі – те й чекайте найближчого року.
Підготувала Христина Слота