Три запитання Оксані Яциковській

Під кінець року чи не найважливішим питанням у Тернополі було прийняття бюджету на 2018 рік. Набуло також розголосу питання оплати за перебування в садочках «не тернопільських» дітей. Поставити всі крапки над «і» погодилася голова постійної комісії міської ради з питань бюджету і фінансів Оксана Яциковська.

  1. Яким буде бюджет Тернополя на 2018 рік? Сума і коротка характеристика.

На потреби життєдіяльності міста в наступному році передбачено майже 2.5 млрд гривень (включаючи субвенції з держбюджету).

465 млн грн. направлено на освітню галузь, майже 200 – на охорону здоров’я. З них – десята частина на оновлення матеріально-технічної бази. Зокрема для Тернопільської комунальної лікарні №2 буде придбано цифровий флюорограф вартістю в 5 млн 600 тис грн. Для комунальної лікарні №3 пріоритетом стане проведення капітального ремонту грязе-водолікувального комплексу.

В бюджеті закладено кошти на проектно-кошторисну документацію для будівництва стадіону на вул. Злуки (вартість майже 3 млн). Заручившись підтримкою Фонду регіонального розвитку плануємо збудувати футбольний майданчик зі штучним покриттям у ЗОШ №29. А в усіх дошкільних навчальних закладах у прийдешньому році буде встановлено сучасні ігрові майданчики. Діти повинні рости здоровими і тренованими. А ще – розумними й освіченими.

До слова, у цьому році буде завершено реконструкцію міських бібліотек. Загалом на сферу культури затверджено 71 мільйон гривень. На спортивну галузь – 45 млн грн.

У планах також реконструкція гідротехнічних споруд веслувального каналу з добудовою центру веслування та водних видів спорту з інфраструктурою «Водна арена Тернопіль» в обласному центрі.

9 млн грн. передбачено на фінансування громадських проектів. Серед переможців: «Допоможи народитись малюку здоровим» (придбання обладнання для перинатального центру 2-ї комунальної лікарні), пам’ятник вчителеві, кіномайстерня, центр молодіжного дозвілля, оновлення глядацького залу УД «Перемога», мультимедійний майданчик для дітей та молоді «Чемпіон», розвиток та популяризація автоспорту (картинг). Набрали немалу кількість голосів і малі проекти, які будуть реалізовані завдяки громадському бюджету, зокрема такі, як підтримка осередку Олімпійської боротьби UWW (United World Wrestling), реконструкція прибудинкової території «Панський дворик» (від старовинної назви бульвару Тараса Шевченка, 3), проведення Мистецького фестивалю Ї 2018, виготовлення інтерактивної карти про історію Становлення території України, історія Тернополя та області.

Підтримана депутатами та міським головою спільна пропозиція «дружбівських» депутатів про створення нової відпочинкової зони в мініпарку «Козацький гай» (вул. Винниченка-Орлика), облаштування  там кювету питної води.

  1. Яким педбачено бюджет розвитку на 2018 рік?

Бюджет розвитку – 323 мільйони гривень.

Велика частина коштів буде спрямована на потреби ЖКГ, на капітальні і поточні видатки. Передбачено в різних районах міста будівництво кюветів питної води. Близько 800 тисяч гривень виділено на комп’ютеризацію шкіл.

В цьому році також буде проводитись капітальний ремонт спортивного майданчика спеціалізованої школи №5 та облаштування спортивного майданчика в НВК 35 ( вул. Будного).

Словом, місто буде розвиватися – для цього є всі підстави. Хоча, багато питань «зависає» через всім відому причину – недостатність коштів. Болюча тема для багатьох – заміна вікон в старих будинках, утеплення фасадів, ремонт дахів, благоустрій прилеглих територій, доріг тощо.

  1. Як буде вирішене питання оплати за перебування дошкільнят з-за меж міста у міських дитсадках?

Перебування дітей із навколишніх сіл у міських садочках обговорюється на різних рівнях. Це важке питання.  І воно неодноразово піднімалося як в стінах міської ради, так і за її межами. На даний час іде переговорний процес між міським головою та головою Тернопільської РДА та головами об’єднаних громад прилеглих до Тернополя сіл. Є уже певні напрацювання. Скажімо голови Байковецької об’єднаної громади та Великогаївської готові укладати трансфертні договори з містом на предмет оплати «своїх» дітей. Голова Тернопільської РДА запевнив, що в бюджеті району на 2018 рік буде закладено кошти на утримання дошкільнят з прилеглих сіл в садочках Тернополя. Мова йде про 303 дитини. Він висловив припущення, що ймовірно певна кількість дітей відвідуватиме садочки за місцем проживання. Оскільки в районі є дошкільні заклади недоукомплектовані. Домовлено, що перемовний процес триватиме до 1 квітня і тоді буде прийнято остаточне рішення.

У будь-якому випадку питання розрахунків – це питання не батьків, а керівників! Зокрема наша депутатська комісія з питань бюджету і фінансів відреагувала на численні звернення громади та громадських активістів, депутатів рад різних рівнів, розглянула це питання і вирішила рекомендувати сесії зупинити дію п. 4 рішення №7/14/19 від 24.02.2017 року «Про взаємовідносини з об’єднаними територіальними громадами (іншими органами місцевого самоврядування) у сфері надання послуг до 1 квітня цього року.(Цей пункт говорить про те, що громадяни, які отримують послуги в закладах Тернополя, але проживають за межами міста Тернополя, мають право самостійно їх оплачувати). Бюджетна комісія вирішила також  заборонити примусовий збір коштів адміністраціям дошкільних закладів, незалежно від місця реєстрації.

Христина Слота

 

Автор: Христина СлотаЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *