Таємниці Чорткова: неймовірна історія та надзвичайно красива церква

Чортків – одне з найстаріших міст Тернопільщини. Завдяки цьому воно вражає своєю красою та історією.

Навіть час не може стерти легкої усмішки нашому місту. Він лише додає йому поважного віку, що заслуговує ще більшої поваги. Красується, гордиться і розсіюється слава про красу Чорткова ось уже на усю Україну. Дивно, адже у такому маленькому містечку розгорнулася ціла епоха всіх див світу.

Ця легенда буде про велике чудо.

Вірити у нього чи ні, вирішувати Вам. Проте усе, що ми мали, маємо і будемо мати- це завдяки вірі. У кожного вона різна. Хтось губиться у здогадках всередині себе, а у когось віра переповнює всі клітинки…

Та на те ми люди, щоб бути різними, але все-таки, нас об’єднює одне- сподівання на краще. 
Усім нам милує око одна з найкрасивіших святинь нашого міста- церква Святої Покрови.

Усе в ній настільки гармонійно з’єдналось, що годі й шукати кращого!

Проте, чому вона стоїть саме на тому місці, коли вона була споруджена, і які ж чудеса траплялись навколо неї- розкажуть таємниці Чорткова.

Коли на порозі було нове XX століття, на тому місці, де зараз височіють куполи церкви,забило ключем цілюще джерело.Люди, справді, вважали це чудом. Адже вода лікувала від недуг та допомагала у бідах.

Вирішили на цьому місці спорудити храм. З усіх куточків нашої місцевості, майже по камінчику зводилася церква. Багато людей долучились до її спорудження. Ще не раз,і не два вона зазнавала лиха від набігів ворогів, та все ж неосяжними зусиллями підіймалась із руїн.

Кроком майже у сто років, влітку 2001 року, неподалік від каплички Божої Матері забило нове джерело.Спочатку подейкували, що то ґрунтові води вийшли на поверхню, тому і не надавали цьому диву особливого значення. Але вода не зникала. Джерело пульсувало незримим потоком навіть взимку.

І в тому була Божа воля, щоб між появою першого і другого джерел був відрізок часу тривалістю у століття.

Хіба ж це не диво?! І такі дива трапляються з кожним із нас, мало не щодня. Так, ми цього можемо не помічати, та думати, що насправді все так і мало бути.

Проте доля закладає навіть у кожному нашому подиху особливий сенс. Цінуйте усе, що маєте, і вірте у дива!

Автор: РедакторЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *