Білорусь відмовляється купляти тернопільське м’ясо через чуму

Через випадки африканської чуми свиней на Тернопільщині, Білорусь відмовляється закупати м’ясо з області. Також відмовились купляти м’ясо з Харківщини, Сумщини та Донеччини.

Наші північні сусіди відмовились приймати свиней з деяких українських областей. Обмеження стосується Тернопільської, Сумської, Харківської та Донецької областей, передає ternopoliany.

Причина – виявлення у цих регіонах африканської чуми свиней (АЧС). Про це повідомляє Департамент ветеринарного і продовольчого нагляду Мінсільгоспу Республіки Білорусь.

Зокрема, йдеться не лише про м’ясо. Так, у зв’язку з виявленням вірусу АЧС вводяться тимчасові обмеження на ввезення на територію Республіки Білорусь живих свиней, зоопаркових і циркових тварин сприйнятливих видів, сперми кнурів, м’яса свиней (в тому числі диких кабанів) та іншої свинарської сировини, а також продуктів її переробки; шкіряної, рогокопитної та кишкової сировини, щетини, м’яса диких кабанів, мисливських трофеїв, отриманих від сприйнятливих видів тварин, кормів і кормових добавок для тварин рослинного і тваринного походження, використовуваного обладнання для транспортування, утримування, забою і оброблення свиней і сировини (продукції) тваринного походження.

Зазначені обмеження також поширюються на ввезення кормів і кормових добавок для кішок і собак, а також готових кормів, що пройшли термічну обробку та виготовлені із свинарської сировини, походженням із вищевказаних областей.

Поряд з тим, обмеження не поширюються на дозволи, видані за узгодженням з комітетами з сільського господарства і продовольства Республіки Білорусь, на шроти, що пройшли термічну обробку в процесі виготовлення, для виробництва комбікормів для тварин і комбікорму для цінних видів риб.

Автор: galasЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *