Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Тернополяни будуть змушені складати на пенсію

Верховна Рада хоче ввести законопроект, згідно з яким кожен громадянин буде змушений “відкладати” гроші на власну пенсію.

Члени комітету ВР з питань соцполітики, зайнятості та пенсійного забезпечення схвалили законопроект №6614 про пенсійну реформу до 2-го читання в Раді. За це рішення віддали свої голоси 5 з 7 членів комітету.

Про це повідомляє видання «Народна Правда» з посиланням на прес-службу Міністерства соцполітики.

У свою чергу, віце-прем’єр Павло Розенко на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook додав, що комітетом також була схвалена правка, згідно з якою через півтора року в країні запустять накопичувальну пенсійну систему – частина грошей з заробітних плат українців буде надходити до Пенсійного фонду (ПФ) на виплату пенсій, а другу частину будуть перераховувати на особові  рахунки.

В майбутньому українців чекають одразу дві пенсії з дворівневої системи. Проте це нововведення не зачепить нинішніх пенсіонерів, однак це в рази збільшить пенсію для працюючих громадян країни.

Однак не всі хочуть таку пенсійну систему після проведення реформи. П’ятдесят дев’ять народних депутатів зареєстрували альтернативний законопроект, який дозволить накопичувальному рівню запрацювати вже у наступному році.

Якщо депутати проголосують за альтернативний законопроект, то всіх громадян країни у віці до 35 років будуть вимушені самим збирати на свою пенсію. Ті, хто старше 35 років, зможуть самостійно брати участь в накопичувальній системі за бажанням. Гроші будуть акумулюватися в приватних пенсійних фондах (ППФ). Кожен українець зможе вибрати фонд сам.

При цьому солідарну систему ніхто не збирається скасовувати. Тобто з заробітних плат двадцять два відсотка буде йти в солідарний рівень, та два відсотки – в один з приватних пенсійних фондів. Щороку сума, яку потрібно ППФ, буде рости на один процентний пункт, поки не досягне семи відсотків від розміру заробітної плати.

Раніше ми повідомляли, що закон «Про пенсійне забезпечення» встановить окремим категоріям громадян право на пенсію за віком. Це буде стосуватися робіт, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності.

Крім того, в уряді України повідомили дані про рівень пенсії в Україні після пенсійної реформи. Максимальний розмір пенсій в країні буде складати десять тисяч 740 гривень.

Три запитання Лесі Романчук

Володимир Кравець розповів про життя, пов’язане з педагогічним університетом