Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Тернопільські “виші” повинні підтвердити статус національних

Вже зовсім скоро університети Тернополя будуть змушені вчергове підтвердити статус національних. Про це пишуть на сайті МОН.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, сьогодні статус національних мають 115 українських ВНЗ з 208.

«Прийнятою постановою ми визначаємо чіткі, сучасні критерії надання цього статусу, його підтвердження чи позбавлення незалежно від форми власності. Нагадаю, що це є однією з вимог закону «Про вищу освіту», – зазначила міністр.

Виші, які вже мають статус національних, повинні будуть підтвердити його за графіком, встановленим постановою. Також документом затверджені порядок та критерії надання статусу, його підтвердження чи позбавлення.

Зокрема, ті виші, що стали національними до 2017 року включно, підтверджують статус залежно від року його отримання: 1994-1997 — у 2018 році, 1998-2000 — у 2019 році, 2001-2003 — у 2020 році, 2004-2006 — у 2021 році, 2007-2009 — у 2022 році, 2010-2013 — у 2023 році та 2014-2017 — у 2024 році.

У Міносвіти зазначають, що у подальшому підтверджувати статус потрібно буде кожні 7 років. Рішення про підтвердження статусу або пропозицію щодо його позбавлення надаватиме Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти на основі моніторингової справи. Вона включатиме інформацію, подану самим закладом, а також результати її громадського обговорення, яке проводитиметься протягом 2-х місяців.

Пропозицію щодо позбавлення статусу агентство передаватиме до МОН. Підставою для позбавлення, приміром, може бути недостовірна інформація, надана ВНЗ для моніторингової справи або у відповідях на звернення під час громадського обговорення. Ще однією причиною може бути ненадання вишем річного звіту про виконання Критеріїв – його заклад повинен буде подавати до 30 квітня до агентства та розміщувати на своєму сайті. Звіти так само проходитимуть громадське обговорення.

Ті ВНЗ, які не мають статус національних, можуть подаватися для його отримання на конкурсній основі.

У Міносвіти зазначають, що статус національного відповідно до закону «Про вищу освіту» дає вищим навчальним закладам багато переваг, зокрема, отримувати на пріоритетних засадах передбачені бюджетом кошти для провадження наукової і науково-технічної діяльності, визначати норми часу навчальної та іншої роботи педагогічних і науково-педагогічних працівників, здійснювати підготовку фахівців з вищою освітою за власними експериментальними освітніми програмами, отримувати на пріоритетних засадах фінансування для придбання наукового і навчального обладнання, комп’ютерних програм тощо.

Скандальний депутат прокоментував побиття жінки-правоохоронця (відео)

Тернопіль-Львів: чому на електричку масово скаржаться пасажири