Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Українці зможуть купити польський паспорт за готівку?

Депутат від правлячої в Польщі партії «Право і справедливість» Станіслав П’єнта запропонував запровадити нову підставу набуття громадянства країни. Політик вбачає, що інвестування в економіку держави певної суми готівки може стати такою підставою.

«Ця ініціатива вже декілька років функціонує в Угорщині і, здається, що Польща стає все більш привабливою державою для громадян інших країн», – підкреслив Станіслав П’єнта та зазначив, що мова йде передусім про людей, що готові інвестувати великі кошти в економіку країни.
«Якщо вдасться знайти інвесторів, які будуть готові інвестувати у польську економіку великі кошти і якщо виявиться, що це гідні довіри люди, то вони зможуть отримати таке тимчасове громадянство», – пояснив П’єнта.
За його словами, це також може бути інструментом політичного впливу.
«Це міг би бути інструмент політичного впливу, інструмент для отримання важливих контактів та нових коштів на інвестиції», – зазначив він.
Проте, скільки коштувала б така програма, депутат не розповів та зазначив, що це мають підрахувати експерти. Громадянство було би тимчасовим, а отримати його могли б іноземці з відповідною сумою готівки.
Очевидно, що поляки хочуть не тільки на цьому заробити. Йдеться також про імпорт мізків. Підприємці є ініціативним класом та рушієм розвитку економіки. Приклад такої ідеї слід шукати в Угорщині. Її у 2012 році там ввів Віктор Орбан. Громадянство там «продають» за 250 тисяч євро. За інформацією німецького видання «Tagesschau», програмою скористалися 16 тисяч людей. Громадянство нині можна також придбати на Кіпрі, в Болгарії, Ірландії, Іспанії та Франції.

У Тернополі водій їздив із підробленим посвідченням

Cкільки днів відпочиватимуть тернополяни: Кабмін назвав святкові та вихідні дні