Здавалось би, що до Нового року ще далеко. Проте час – річ підступна, не встигнеш зорієнтуватися, як вже настануть свята.
Звичайно, Карпати. Засніжена новорічна ніч у горах, катання на лижах і санях вдень, вечірні посиденьки біля теплого каміну в дерев’яному будиночку, поки на вулиці -15. По суті, класика казкового Нового року.
Винайняти у цей період котедж, садибу, готель чи хостел у котромусь із карпатських сіл чи містечок (Яремче, Поляниця, Ворохта, Татарів, Микуличин, Яблуниця, Вишків тощо) коштуватиме від 80-100 та від 250-400 гривень з людини за одну добу, залежно від якості, розміщення та послуг. Крім лижів, сноубордів і санок, гостям пропонують неперевершені зимові розваги: різні види сауни, вигрівання у спеціальній діжці чи гуцульському чані, гостину в колибі. Безперечно, не обійдеться без гастрономічного ш(о)ику: карпатські трав’яні чаї, домашні наливки й вина, великий вибір сирів та сушені гриби будуть до смаку гурманам.
На сувенірному базарі в Яремче та на великому ринку в Косові цілком можна придбати дуже теплі одяг і ковдри з натуральної вовни. До слова, на Косівському базарі, що працює зранку в вівторок та четвер, можна придбати навіть традиційні ліжники місцевих умільців.
На Долинщині у смт Вигода взимку іноді курсує “Карпатський трамвайчик”, на якому можна проїхатися за 70 гривень з людини. Унікальний у світі грязевий вулкан на Надвірнянщині (село Старуня) в мороз потішить гарячими озокеритовими випарами. Водоспад Шешорський Гук (Сріблясті водоспади) в селі Шешори на Косівщині вразить відвідувачів фантастичними льодяними скульптурами замерзлої води.
Для сміливих та екстримальних людей може бути й інша пропозиція: провести Новий рік у колибі в горах, біля вогню у тріскучі морози.
(Звичайно, ніхто не скасовує відвідини Музею писанки в Коломиї, музею в Косові, хати-ґражди в Криворівні, майстер-класів етнічних ремесел та інших визначних прикарпатських місць і подій. Ми ж спробували акцентувати на тому, що буде найдоречнішим у зимовому відпочинку).
Перебування на Прикарпатті у Різдво – радість і для релігійних, і не для нерелігійних туристів. Багаті традиції, смачна святкова кухня, вражаючі вертепи та зграйки колядників не залишать нікого байдужим. Відчути духовну радість побожні гості зможуть у старовинних прикарпатських храмах – наприклад, у славнозвісній гуцульській церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Криворівні. Настоятелем трьохсотрічного храму є відомий священик-реформатор Іван Рибарук.
Хто залишиться на Франківщині аж до Водохрещі (19 січня) – зможе урочисто скупатися в ополонці у справжній гірській річці (Прут, Черемош, Лімниця – найчистіша річка Європи, Свіча, Мізунка та інші водні артерії області – до Ваших послуг) .
На “Буковелі” в Поляниці наразі повідомляють про такі ціни: день катання у святковий сезон обійдеться у 1297 гривень із дорослого та 890 гривень із дитини плюс ще від 110 до 390 гривень доведеться заплатити за прокат спорядження; парковка автомобіля – 50 гривень у день. За проживання на Новий рік треба буде викласти великі гроші: найдешевше вартує двомісний стандарт за майже 5 000 гривень у добу.
У будь-якому випадку не варто дивитися на те, що зараз тільки початок листопада. Чимало місць у готелях, котеджах і відпочинкових базах Карпат вже заброньовані і продані. Тож покваптеся, аби встигнути зайняти собі найкращу локацію для святкування незабутнього Нового 2018-го року.
Джерело: WestNews
This website uses cookies.