Здавалось би, що до Нового року ще далеко. Проте час – річ підступна, не встигнеш зорієнтуватися, як вже настануть свята.
Дуже багато людей щороку вирішують провести старий та зустріти новий рік на мальовничому Прикарпатті. На щастя, крім знаменитого гірськолижного курорту “Буковель” Франківщина має чим ще привітати туристів та гостей. WestNews поміркували, де можна відпочити на Прикарпатті взимку на новорічні свята, та поцікавилися, в яку кругленьку суму це може обійтися.
Звичайно, Карпати. Засніжена новорічна ніч у горах, катання на лижах і санях вдень, вечірні посиденьки біля теплого каміну в дерев’яному будиночку, поки на вулиці -15. По суті, класика казкового Нового року.
Винайняти у цей період котедж, садибу, готель чи хостел у котромусь із карпатських сіл чи містечок (Яремче, Поляниця, Ворохта, Татарів, Микуличин, Яблуниця, Вишків тощо) коштуватиме від 80-100 та від 250-400 гривень з людини за одну добу, залежно від якості, розміщення та послуг. Крім лижів, сноубордів і санок, гостям пропонують неперевершені зимові розваги: різні види сауни, вигрівання у спеціальній діжці чи гуцульському чані, гостину в колибі. Безперечно, не обійдеться без гастрономічного ш(о)ику: карпатські трав’яні чаї, домашні наливки й вина, великий вибір сирів та сушені гриби будуть до смаку гурманам.
На сувенірному базарі в Яремче та на великому ринку в Косові цілком можна придбати дуже теплі одяг і ковдри з натуральної вовни. До слова, на Косівському базарі, що працює зранку в вівторок та четвер, можна придбати навіть традиційні ліжники місцевих умільців.
На Долинщині у смт Вигода взимку іноді курсує “Карпатський трамвайчик”, на якому можна проїхатися за 70 гривень з людини. Унікальний у світі грязевий вулкан на Надвірнянщині (село Старуня) в мороз потішить гарячими озокеритовими випарами. Водоспад Шешорський Гук (Сріблясті водоспади) в селі Шешори на Косівщині вразить відвідувачів фантастичними льодяними скульптурами замерзлої води.
Для сміливих та екстримальних людей може бути й інша пропозиція: провести Новий рік у колибі в горах, біля вогню у тріскучі морози.
(Звичайно, ніхто не скасовує відвідини Музею писанки в Коломиї, музею в Косові, хати-ґражди в Криворівні, майстер-класів етнічних ремесел та інших визначних прикарпатських місць і подій. Ми ж спробували акцентувати на тому, що буде найдоречнішим у зимовому відпочинку).
Перебування на Прикарпатті у Різдво – радість і для релігійних, і не для нерелігійних туристів. Багаті традиції, смачна святкова кухня, вражаючі вертепи та зграйки колядників не залишать нікого байдужим. Відчути духовну радість побожні гості зможуть у старовинних прикарпатських храмах – наприклад, у славнозвісній гуцульській церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Криворівні. Настоятелем трьохсотрічного храму є відомий священик-реформатор Іван Рибарук.
Хто залишиться на Франківщині аж до Водохрещі (19 січня) – зможе урочисто скупатися в ополонці у справжній гірській річці (Прут, Черемош, Лімниця – найчистіша річка Європи, Свіча, Мізунка та інші водні артерії області – до Ваших послуг) .
На “Буковелі” в Поляниці наразі повідомляють про такі ціни: день катання у святковий сезон обійдеться у 1297 гривень із дорослого та 890 гривень із дитини плюс ще від 110 до 390 гривень доведеться заплатити за прокат спорядження; парковка автомобіля – 50 гривень у день. За проживання на Новий рік треба буде викласти великі гроші: найдешевше вартує двомісний стандарт за майже 5 000 гривень у добу.
У будь-якому випадку не варто дивитися на те, що зараз тільки початок листопада. Чимало місць у готелях, котеджах і відпочинкових базах Карпат вже заброньовані і продані. Тож покваптеся, аби встигнути зайняти собі найкращу локацію для святкування незабутнього Нового 2018-го року.
Джерело: WestNews