21-22 листопада час початку двох революцій в Україні – Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. Офіційно День Гідності та Свободи відзначають 21 листопада.
День Гідності та Свободи став своєрідним наступником Дня Свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але згодом був скасований.
Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, а також її наміри зміцнити стосунки з Росією. Відтак українці вийшли спочатку на вулиці Києва, а потім й інших міст України.
Події розгорталися стрімко і драматично – від мирних зібрань студентства – до масових мітингів, палаючих шин, «коктейлів Молотова» і бруківки, що стала зброєю в руках протестувальників. Але найтрагічнішим було те, що цього разу, на відміну від подій Помаранчевої революції, відстоюючи гідність та свободу, віддали свої життя 106 українців і ще понад 2 тис. отримали поранення.
Після Революції Гідності і падіння тодішньої влади, в Україну вторглася Росія, яка у березні анексувала Крим, а в квітні почала війну на Донбасі, яка триває й досі.
This website uses cookies.