У Тернополі вже можна розплачуватися за проїзд електронною картою

Вже кілька днів у Тернополі в громадському транспорті діє електронна система оплати.

Згідно з рішенням виконавчого комітету, з 15 листопада у Тернополі розпочала діяти електронна система оплати за проїзд в громадському транспорті.

Відтак, відтепер тернополяни та гості міста можуть розраховуватися за проїзд у громадському транспорті персоніфікованою карткою тернополянина або електронним проїзним квитком, який можна придбати у спеціальних місцях продажу. Також оплачувати за проїзд можна готівкою. Тариф при розрахунку за проїзд готівкою наразі не змінився і становить 3 грн. у тролейбусі та 4 грн. у маршрутці.

Електронна система оплати – вимога уряду

Запровадження Соціальної карти – це вже вимога Києва. 25 жовтня 2017 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову №812 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів щодо запровадження у громадському транспорті всіх міст України автоматизованої системи оплати праці за проїзд». Постанова Кабміну чітко регулює, як має працювати така система, які категорії громадян матимуть пільги тощо.

Таким чином, вже офіційно стартував процес переведення системи громадського транспорту у всіх містах України на електронний квиток. І міська влада Тернополя діє відповідно до нормативних вимог уряду.

 Як в інших містах

З 1 грудня електронна система оплати за проїзд, для прикладу, починає працювати у Києві. Всі пільговики зможуть користуватися столичним громадським транспортом на пільгових умовах лише за наявності карти киянина. Для не киян суттєво збільшиться вартість проїзду у громадському транспорті. Для прикладу більшість маршруток буде коштувати від 8 гривень, а вартість проїзду у соціальному метро планують підняти до 6 гривень (зараз 5 гривень).

У сусідньому Львові теж підвищують вартість проїзду. Навіть для львів’ян. Так проїзд у маршрутних таксі буде збільшено до 6 гривень. І це стосується всіх громадян. І тих хто матиме карту львів’янина, і хто не матиме. Лише пільговики зможуть користуватися своїми правами з картою.

Де і як можна придбати карту тернополянина

Ще раз нагадаємо, де можна придбати «Соціальну карту тернополянина». Її можна оформити в режимі «онлайн». На заповнення он-лайн анкети витрачається лише близько трьох хвилин часу. Оформити карту онлайн можуть учні/студенти та інші мешканці Тернополя, які проживають чи працюють у місті. Не зможуть заповнити онлайн-форму лише пільговики, оскільки виготовлення такої карти потребує підтвердження права на пільгу і виготовляється картка для пільговиків та пенсіонерів безкоштовно.

Заповнити онлайн-замовлення можна на сайті «Файна карта».

Отримати «Карту тернополянина» можна за наступними адресами або на вул. Князя Острозького, 6 (приміщення ЦНАП), де розміщений офіс представника оператора. За цими ж адресами можна й поповняти карту.

Список адрес:

Джерело: БезТабу

Автор: РедакторЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *