На Тернопільщині вандали розбирають замок на будматеріали

На те, що Бучацький замок розбирають на будматеріали жителі Бучаччини поскаржились на прийомі керівника головного управління національної поліції краю Олександра Богомола.

Стіни Бучацького замку почали розбирати давно, приблизно 20 років тому, розповів секретар Бучацької міської ради Анатолій Чук. Проте кілька років тому виявили значні руйнування стін. Тому активісти нанесли позначки на каменях стін, щоб знати, чи замок продовжують розбирати.

– Приблизно місяць тому, виявили, що історичну пам’ятку знову розбирали на будматеріали, – каже Анатолій Чук. – Поліція провела обхід та опитування громадян, які проживають поблизу того місця, проте люди заперечували участь у вандалізмі.

За словами секретаря Бучацької міської ради, быльше двох років тому з ініціативи активістів Бучаччини підготували пакет документів про те, щоб внести стіни Бучацького замку в Національний заповідник замків Тернопілля. Клопотання передали в Кабінет Міністрів, проте пакет повернули в Тернопіль через певні проблеми з документами. Поки-що рішення про внесення історичної пам’ятки у заповідник не прийнято. Олександр Богомол пообіцяв, що місцева поліція буде охороняти споруду, допоки готуються документи на внесення будівлі в заповідник.

– Ми в свій час звертались, щоб в маршрут руху патрульних включили замок, щоб патрульні відвідували замок,  бо також виявили, що діти прогулюють там уроки та кидають петарди, – додає Анатолій Чук.

Джерело: “20 хвилин”.

Автор: Бойко РоманЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *