Мешканці будинку залишилися без городини, оскільки її затопило каналізаційними стоками. В колишньому ЖЕКу кажуть, що дірку в трубі залатали і почали висушувати підвал. Однак хто тепер має компенсувати збитки за продукти, тернополяни не знають.
– 17 жовтня вночі каналізаційними стоками затопило усі наші овочі, – картоплю, буряки, моркву та інше, що ми нещодавно зібрали на своїх городах, розповідає мешканка будинку що на вул. Тарнавського, 22 Вікторія Кухта. – Люди звозили продукти з сіл та дач, аби забезпечити свої сім’ї харчами в зимовий та весняний період. Що тепер робити, не знаємо.
Відповідне звернення, мешканці будинку направили у колишній ЖЕК, тепер обслуговуюче підприємство. Поте як каже жінка, вони наштовхнулися лише на нерозуміння та хамство.
– “Ніхто вас не просив складати продукти у підвалі”, відповіли нам у ЖЕКу”, – розповідає Вікторія Кухта. – Що нам тепер робити, як перезимувати, хто нам компенсує збитки?
Прокоментувати ситуацію ми звернулися у ТОВ “Коменерго-Тернопіль”. Нас запевнили, що все гаразд.
– Зараз триває висушування підвалу, – коментує ситуацію керівник ТОВ “Коменерго-Тернопіль” Олег Досин. – Діру у трубі наші фахівці ще зранку залатали. Витік стоків відбувся через те, що жителі будинку накидали сміття у каналізаційну систему, відповідно труба забилася, стара труба навантаження не витримала і трапився витік рідини. У самовільно виритих ямах у підвалі продукти не можна зберігати.
В управлінні житлово-комунального господарства, благоустрою та екології тернопільської міськради кажуть, що раді б допомогти тернополянам. Однак, свою долю вони вирішили самі, коли уклали договір з приватним підприємством. Тому вирішувати усі питання їм потрібно з ТОВ “КомЕнерго-Тернопіль”.
Тернополянам, що постраждали доцільно все вирішувати у цивілізований спосіб, тобто у судовому порядку, радять фахівці у сфері ЖКГ. Оскільки кошти за обслуговування будинку вони сплачують приватній структурі, яка не виконує належно своїх функцій. Проте, з урахуванням того, як працює наша судова система, довести у суді свою правоту буде не легко та й дорого.
Тому людям, які постраждали від бездіяльності так званих ЖЕКів, варто задуматись про розрив угоди з обслуговуючим підприємством. Це можна зробити виключно загальнобудинковими зборами, вибравши іншу організацію, або створити ОСББ.
До слова, один із засновників та кінцевих власників ТОВ “Коменерго-Тернопіль” Леонід Бредіхін зареєстрований у Донецькій області, у с. Первомайське. Згідно ресурсу YouControl пан Бредіхін в нашому місті має ще ряд житлово-комунальних підприємств, зокрема: ТОВ «Коменерго-Тернопіль 2», ТОВ «Коменерго «Коменерго-Тернопіль 3» та ТОВ «Євро-Місто». До слова, одним із співзасновників останнього підприємства є Ганна Бредіхіва з місцем реєстрації місто Донецьк.
Джерело: “20 хвилин”, Віталій Ониськів