Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Кіберскандал на Тернопільщині: перші обшуки і затримання

Департамент Кіберполіції 23 жовтня провів обшуки в службових кабінетах територіального підрозділу «Укрзалізниці». Посадовців держпідприємства підозрюють у втручанні в роботу комп’ютерних мереж.


У робочих кабінетах та помешканнях зловмисників поліцейські провели п’ять санкціонованих обшуків, звідки вилучено комп’ютерну техніку, гроші, документи «чорної» бухгалтерії та електронні носії даних.
Завдяки використанню спеціальних програм та комунікаційного обладнання транспортної компанії, учасники злочинної групи забезпечували підміну оригінальних номерів абонентів та видавали міжнародний телефонний трафік за місцеві телефонні розмови. За даним фактом триває досудове розслідування.
Оперативники Подільського управління Департаменту кіберполіції Національної поліції України спільно з працівниками Служби безпеки України, у результаті реалізації матеріалів оперативного обліку, виявили організоване злочинне угрупування. Його учасники несанкціоновано втручалися у роботу електронно-обчислювальних систем та мереж для налагодження незаконних каналів міжнародного зв’язку.
Поліцейські встановили, що злочинна група складалася з чотирьох осіб. Троє з них – співробітники одного із територіальних підрозділів ПАТ «Укрзалізниця», ще один – 35-річний мешканець Тернополя. Зловмисники, використовуючи технічні можливості електронно-обчислювального обладнання підприємства, здійснювали перемаршрутування міжнародного телефонного трафіку в обхід міжнародних центрів комутації
За попередніми оцінками фахівців учасники злочинного угрупування лише з початку року завдали своїми діями збитків у розмірі понад 250 тисяч гривень.
Триває досудове розслідування, розпочате за ч. 2 ст. 361 (незаконне втручання в роботу електронно-обчислювальних машин, систем та комп’ютерних мереж) Кримінального кодексу України.
Вилучене обладнання направлено до експертного центру для проведення усіх необхідних експертиз. За їх висновками буде встановленно остаточну суму збитків завданих державі. Проводиться подальше досудове розслідування. Тривають слідчо-оперативні дії, спрямовані встановлення усіх учасників злочинної схеми.

У Тернополі з’явиться унікальний реабілітаційний центр для ветеранів АТО (ФОТО)

На Тернопільщині масово хворіють люди