Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Як тернополяни святкуватимуть “Хеловін”

“Відьомська ніч” наближається. У ніч проти 1 листопада на вулицях міста гулятиме нечиста сила, а у вікнах домівок світитимуться гарбузові потвори.

Як тернополяни ставляться до Хеловіну, – з’ясовував кореспондент “20 хвилин”.

– То є не наше свято, – каже 53-річна Надія Білоус. – Нічого такого цікавого у цьому Хеловіні я не бачу. Але якщо людям подобається, то чому би і ні. Я ставлюся до цього свята нейтрально, але вважаю, що українці повинні шанувати саме наші традиції і звичаї, а не чужі.

20-річні Христина Кукуцяк та Лерш Ірина з Коломиї також лояльно ставляться до свята, мовляв, святкування Хеловіну не несе у собі жодної поганої конотації.

– Ми взагалі нейтральні стосовно цього, – кажуть дівчата. – Якщо буде хороша компанія, то і ми святкуватимемо. Це ще один цікавий привід зібратися і розважитися. До того ж не тільки Хеловін – неукраїнське свято, яке ми святкуємо. День святого Валентина вигадали також не ми. Ну погодьтеся ж, що дуже круто, коли є можливість прикольно одягнутися, зробити цікавий мейк і розважатися.

А ось колишній фотокореспондент сайту “20 хвилин” 45-річний Михайло Урбанський переконаний, що жити потрібно за таким принципом: “Щоб подолати страх, потрібно сміятися”.

– Я ставлюся до цього свята позитивно-нейтрально, – каже чоловік. – Чому позитивно? Бо це своєрідна гра-забава. Я згадую свої дитячі роки, коли разом з друзями лізли в сусідський огород по гарбузи. А потім очищали їх від серцевини і вирізали страшні гримаси. Так, це своєрідне язичництво. Адже існує царство мертвих і для того, щоб усі ті “герої” не прийшли до нас на землю, потрібно їх відлякувати, створювати всілякі ігрища. Тому Хеловін це така собі забавка: сміхом відганяти страх.

45-річний актор драмтеатру Василь Гураль тішиться, що подібне свято існує в Україні.

– Дуже круто, що воно прийшло до нас з Америки, – каже чоловік. – Я пам’ятаю, як у дитинстві ми вирізали в гарбуза очі і ставили в середину свічку. Це тоді виглядало так стрьомно. Якщо свято є веселе і не несе у собі якусь ознаку насильства, то це файно. Якби я святкував, то приміряв би на себе образ гота. Колись ця субкультура мене цікавила.

21-річна Юлія Матковська також не бачить у святкуванні Хеловіну поганого змісту.

Це хороше свято з Америки, – каже дівчина. – Переодягатися у різні костюми, приміряти цікаві образи. Я дуже позитивно ставлюся до цього свята. Концепція свята також гарна. Це, можливо, старші покоління не розуміють цього жахіття, але молодь вміє жартувати зі страхом. Я святкуватиму. Спробую образ лісової феї.

Біля Тернополя рибалки перекинулись на човні і пробули 20 хвилин у воді

ДТП у Тернополі: зіткнулись “Бумер” і таксі